Розглядаємо можливість створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства

|  03. 12. 2018

30 листопада у великій залі Білоцерківської міської ради відбулась робоча нарадо щодо розгляду можливості створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства в Білій Церкві.

На жаль, для сучасного суспільства проблема насильства в родинах є актуальною. Про це свідчить велика кількість офіційно зареєстрованих звернень в поліцію і дані досліджень, згідно з якими є певна категорія осіб, яка тією чи іншою мірою потерпала від насильства впродовж життя.

На нараді були присутні заступник міського голови Катерина Литвиненко, депутат міської ради Ігор Гейло, міські служби, які переймаються піднятою проблематикою та представники громадськості.

На початку зустрічі Оксана Щербаньова (БО «Божі приховані скарби») презентувала своє бачення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Основним призначенням якого є усунення потенційної можливості спілкування кривдника та постраждалої особи, а також забезпечення можливості тимчасового перебування та отримання необхідної юридичної, психологічної, медичної та іншої допомоги в разі потреби.

Присутні обговорили питання доцільності організації такого притулку в місті, чинної законодавчої бази на рівні держави, що регулює створення подібних притулків, вимоги до приміщення, які б забезпечували надійне та належне тимчасове цілодобове перебування, а також можливі умови та варіанти співпраці між службами, правоохоронними органами, громадськими й благодійними організаціями. За результатами зустрічі було прийнято рішення про подальше вивчення проблематики та пошук можливих варіантів співпраці щодо створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

На заході також були присутні представники управління з питань молоді та спорту міської ради, служби у справах дітей міської ради, Білоцерківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники громадськості та ЗМІ.