Засідання робочої групи Smart City: підсумки зроблених напрацювань та перспективи впровадження нових проектів

|  11. 11. 2018

09 листопада в Білій Церкві відбулося засідання робочої групи Smart City, яке провів голова робочої групи, керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Сергій Постівий.

Під час засідання робочої групи присутні зупинилися на виконанні ініційованих проектів міською радою в рамках реалізації програми Smart City, заслухали презентацію нових проектів та обговоренні можливостей їх реалізації у нашому місті, а також внесли зміни та пропозиції до проекту рішення міської ради « Про затвердження міської цільової програми «Смарт Сіті: прозора та безпечна громада міста Біла Церква» на 2019-2021 роки (перелік проектів для реалізації у 2018 році).

Розпочинаючи засідання робочої групи, Сергій Постівий наголосив, що в рамках виконання програми «Безпечне місто Біла Церква» (СМАРТ-СІТІ: Безпека) на 2016-2018 роки», міській владі вдалося запровадити цілий ряд заходів з метою зниження кількості правопорушень у місті. Зокрема, здійснено будівництво першої черги моніторингового центру із системою відеонагляду, проведено пусконалагоджувальні роботи, встановлено частину камер відеоспостереження; проводяться перемовини із суб’єктами підприємницької діяльності з приводу залучення їх до загальноміської системи відеонагляду; на стадії впровадження – будівництво другої черги периметральної системи відеонагляду; повністю виконано проект зі встановлення кнопок тривожної сигналізації в закладах освіти міста; виконується низка робіт у рамках впровадження проекту «Розумна та безпечна школа» тощо.

Крім того, здійснюється робота щодо впровадження інтерактивної мапи правопорушень, розробляється технічне завдання стосовно створення єдиної системи інформаційних ресурсів тощо. Також за рахунок заощаджених коштів під час будівництва першої черги моніторингового центру буде придбано додаткові ліцензії, що дозволить додатково підключити відеокамери суб’єктів підприємницької діяльності до загальноміської системи відеонагляду.

Під час засідання робочої групи було презентовано проект «Е-квиток: розбудова цифрової інфраструктури передплати за проїзд в електротранспорті Білої Церкви». Член робочої групи Анатолій Долинний наголосив, що дана система вже функціонує в Білій Церкві, й ознайомитися та скористатися нею можна за допомогою сайту КМ БМР «Тролейбусне управління» (http://38-51-51.com.ua/), в розділі «Оплата проїзду онлайн». Також було зазначено, що у місті встановлено 45 терміналів для 2click, які дають змогу поповнювати електронний квиток. Перелік адрес цих терміналів буде оприлюднено на сайті КМ БМР «Тролейбусне управління».

Під час зустрічі наголосили, що Біла Церква за створеною інфраструктурою оплати за проїзд у громадському транспорті випереджає багато міст України.

У рамках засідання було представлено продукти Vodafonе з безпечної передачі даних. Представник компанії Vodafonе Олексій Білий ознайомив присутніх із послугами компанії, перевагами їх використання, тарифами тощо. Окрему увагу зосередили на перспективах використання даних послуг для передачі інформації у системах відеонагляду за допомогою закритих каналів передачі даних на основі базових станції та серверів даної компанії. Також розглянули послугу збору та аналізу інформації про абонентів компанії, переміщення їх по місту, місця найбільшого скупчення і т.д., обговорили технічні можливості та умови отримання послуг у рамках проекту Smart City тощо.

Учасники зустрічі детально зупинилися на перспективах впровадження проекту Муніципальна карта «Картка білоцерківця». На сьогодні для міської влади актуальним є питання віднайти такий механізм запровадження цієї картки, який би задовольняв місто у питанні доцільності та вартості реалізації даного проекту. Тож під час засідання робочої групи було розглянуто можливості впровадження проекту «Incust – Програма лояльності в розрізі картки містянина». Координатор проекту з цифрових карт Максим Роньшин презентував можливості впровадження проектів InCast та InCard, ознайомив із результатами їх впровадження на прикладі інших міст. Зокрема, робота платформи InCast ґрунтується на програмі лояльності для жителя міста. За допомогою однієї картки (номеру мобільного телефону або спеціального додатку для смартфону) користувач системи може не тільки розраховуватися за певні товари та послуги, але й отримувати бонуси та знижки. Крім того, використання сервісу дає змогу налаштовувати канали комунікації між жителями міста, поєднувати зусилля міської влади, бізнесу для безпеки та комфорту жителів міста тощо. InCard – це туристична картка з прив’язкою до мобільного номеру абонента, яка дозволяє безкоштовно відвідувати музеї, театри, екскурсії та заклади відпочинку, а також надає знижки на ряд ресторанів та магазинів.

З презентацією проекту ТОВ «Шредер» щодо встановлення модульних систем ShuffleSite у Білій Церкві виступив представник компанії Артем Луговець. Проект передбачає встановлення модульних систем освітлення Shuffle, які, окрім, власне, освітлення, можуть інтегрувати елементи дистанційного керування освітленням, гучномовці, камери спостереження, точки інтернет-доступу, зарядні пристрої для електричних автомобілів, рекламні банери та інші послуги, що допомагають містам забезпечити зв’язок, якого потребують користувачі простору. До того ж, Shuffle Site дозволить містам розширити зону покриття 4G та збільшити пропускну спроможність мережі, а сучасний дизайн колон може вдало поєднуватися з міським довкіллям, не перевантажуючи простір.

Під час засідання робочої групи також було розглянуто питання впровадження в Білій Церкві муніципальної соціальної мережі Spilno. Дана інтернет-платформа для діалогу та консультацій з громадськістю може стати інтерактивним помічником активної громадськості та дала б змогу максимально об’єднати всі міські інструменти демократії на одному електронному ресурсі. На перевагах та можливостях функціонування цієї системи зупинився голова ГО «Укрмедіа» Олег Чеславський. Як було зазначено, платформа дає можливість створити персональну сторінку організації, вести власний блог, інформувати учасників про свою активність, а згодом запропонувати ініціативу, ідею, проект, пропозицію, знайти однодумців, партнерів, волонтерів, спонсорів, отримувати консультації від представників влади та експертів, що дасть змогу ретельно відбирати найбільш вдалі та потрібні проекти, проводити голосування за них тощо.

Про впровадження проекту «Розумна та безпечна школа» у Білій Церкві доповіли члени робочої групи Лілія Бородуліна та Анатолій Долинний. Даний проект був раніше презентований у Білій Церкві, й основними його складовими є організація безпеки, що передбачає встановлення у навчальному закладі турнікетів, камер відеоспостереження, впровадження системи контролю, яка діятиме за допомогою впровадження електронної картки учня, створення особистого електронного кабінету учня, автоматизація всіх шкільних процесів, можливість використовувати електронний учнівський квиток для сплати за харчування, проїзд тощо. Як було зазначено, вже підписано договір щодо впровадження даного проекту на базі БНВО «Перша Білоцерківська гімназія».

Під час засідання члени робочої групи обговорили можливості впровадження презентованих проектів у рамках програми Smart City. За результатами обговорення відповідним структурним підрозділам було дано низку доручень.

Члени робочої групи також внесли зміни та пропозиції до проекту рішення міської ради «Про затвердження міської цільової програми «Смарт Сіті: прозора та безпечна громада міста Біла Церква» на 2019-2021 роки (перелік проектів для реалізації у 2018 році). Зокрема з програми «Безпечне місто Біла Церква» (СМАРТ-СІТІ: Безпека) на 2016-2018 роки» в проект рішення програми міської ради « Про затвердження міської цільової програми «Смарт Сіті: прозора та безпечна громада міста Біла Церква» на 2019-2021 роки (перелік проектів для реалізації у 2018 році) було включено пункт щодо теплозбереження контролю відвідувань та безпеки внутрішніх приміщень дитячих закладів) та проект «Розумна та безпечна школа». Будівництво систем охоронної сигналізації та оповіщення в закладах освіти. Також було внесено низку уточнень стосовно відповідальних осіб за виконання тих чи інших проектів.

У засіданні взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, депутати Білоцерківської міської ради Андрій Король, Сергій Наконечний, представники структурних підрозділів та комунальних підприємств Білоцерківської міської ради, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.

Фотогалерея