День без сміття – крок до чистого майбутнього нашого міста й країни

|  20. 09. 2018

Забруднення навколишнього середовища є однією з найголовніших проблем людства. Серед неймовірної кількості сміття найнебезпечнішими є стійкі забруднювачі, які не руйнуються протягом тривалого часу – пластмас, поліетилен, поліпропілен, радіоактивні речовини, гума, скло, метали тощо. З кожним днем ця проблема стає дедалі актуальнішою, й учнівську молодь Білої Церкви це вона хвилює не менше, аніж дорослих. Тож метою і завданням  екологічного форуму «Zero Waste Day» («День без сміття»), який відбувся 19 вересня у Білій Церкві, було об’єднати  зусилля міської влади, підприємців, громадськості та школярів для вирішення питання забруднення навколишнього середовища нашого міста.

Форум був ініційований командою Білоцерківської спеціалізованої школи I-III ступенів №1 з поглибленим вивченням слов’янських мов «Terra incognita» та управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, за сприяння Білоцерківської міської ради.

Під час заходу до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий, який наголосив, що молодому поколінню важливо турбуватися про екологію довкілля, розуміти, який світ вони залишать після себе своїм нащадкам. Також наголосив, що міська влада, у свою чергу, докладатиме зусиль, аби підтримувати чудові проекти та ініціативи молодого покоління, адже вони нестандартні, цікаві та креативні.

«Сьогодні всі стурбовані глобальними екологічними проблемами, але кожен, починаючи від своєї домівки, двору,будинку і міста в цілому втілювати гарні екологічні проекти. І якщо кожен зрозуміє їх важливість і долучиться до них, то нам вдасться врятувати світ», – зауважив Геннадій Дикий.

Міський голова також зупинився на актуальних для міста екологічних проблемах та роботі міської владі щодо їх вирішення. Зокрема наголосив на актуальності питання очистки річки Рось, проблемах сортування сміття, відмітивши, що у Білій Церкві на сьогодні сміття повністю сортується на сміттєсортувальній лінії, що дозволяє полегшити його подальшу переробку та утилізацію. Крім того, зупинився на європейському досвіді збору, сортування та утилізації сміття, зауваживши, що потрібно брати приклад з таких країн, запозичувати їхній досвід.

Продовжила захід екокоманда БСШ №1, яка навесні цього року виграла у двох екологічних проектах: «Zero Waste School» та «Компола», тому своїм досвідом ділилася з присутніми на форумі. Органічно продовжили тему екології лідери учнівського самоврядування міста, які презентували свій  проект «Сортуй сміття – рятуй Білу Церкву». Про тиждень екологічних заходів серед школярів, вихованців Станції юних натуралістів розповіла вихованка Станції, учениця БЗШ № 4 Дар’я Ткалич. Своїми екологічними дослідженнями про шкоду використання пластикових пляшок поділилися учні БЗШ № 22. Із цікавим екологічним відеороликом з участі в екологічно-освітньому проекті «Компола» виступили учні гімназії №2. Учні БЗШ №20 стали півфіналістами Всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну», реалізуючи власний проект «Чистий берег», який і презентували аудиторії. Ідеї вирішення екологічних проблем знайшли своє відображення в проекті «Чисте місто починається з кожного», створеного за ініціативи вихованців Станції юних натуралістів і реалізованого у 2016/2017 навчальному році.

Активно підтримують роботу школярів, координують і допомагають педагоги. Так, учитель хімії БСШ №1 Ірина Кушнір презентувала електронний методичний збірник виховних заходів  із проблем сортування сміття, розроблений педагогами закладів освіти міста, який чекає свого виходу у світ, аби кожен учитель, класовод, класний керівник. керівник гуртка міста, області та України мав змогу ним користуватися, формуючи екологічні компетентності в своїх учнях.

Після цікавих та плідних виступів екофорум продовжився спілкуванням аудиторії із гостями – працівниками структурних підрозділів виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, які є безпосередньо залученими до вирішення екопроблем навколишнього середовища. У форматі «питання-відповідь» учасники заходу обговорювали питання екологічного змісту, що є в нашому місті, а також термін та шляхи їх вирішення.

На різні теми щодо збереження екології довкілля з учнями спілкувалися: заступник начальника управління освіти Білоцерківської міської ради Вікторія Баранова, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Лариса Щербань, заступник директора департаменту – начальник управління благоустрою та екології департаменту Альона Колотницька, начальник відділу охорони навколишнього середовища управління благоустрою та екології департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Тетяна Гапонова, директор Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви Олександр Прилуцький, голова правління ПрАТ  «КАТП – 1028» Олександр Півторак.

Цей діалог став початком системної співпраці учнівської молоді та міської влади. І підтвердженням тому стало підписання угоди про співпрацю між учасниками форуму. Зокрема це крок уперед, крок до чистого майбутнього нашого міста та країни!

У заході також взяли участь: секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, представники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради, лідери учнівського самоврядування міста, школярі, педагоги загальноосвітніх навчальних закладів, представники громадськості, журналісти.

Фотогалерея