Кількість учнів у школах зросла, але наповнюваність класів – оптимальна

|  12. 09. 2018

11 вересня відбулося засідання виконавчого комітету Білоцерківської міської ради, під час якого було розглянуто низку важливих для життєдіяльності міста питань.

Перед початком засідання міський голова Геннадій Дикий та всі присутні привітали члена виконавчого комітету Сергія Рудюка з днем народження з побажаннями міцного здоров’я, благополуччя та всіляких гараздів. Після цього перешли до розгляду низки питань порядку денного.

Під час засідання виконавчого комітету було розглянуто низку освітніх питань, з яких доповів начальник управління освіти і науки міської ради Юрій Петрик.

Зокрема, підтримано рішення «Про внесення змін до додатка рішення виконавчого комітету від 12 липня 2018 року № 322 «Про заходи щодо підготовки та організованого початку 2018/2019 навчального року в м. Біла Церква», а також «Про мережу закладів освіти міста Білої Церкви на  2018/2019 навчальний рік».

Як було зазначено, у цьому році до школи пішло на 314 більше першокласників, ніж минулоріч. Загальна кількість учнів по мережі закладів освіти зросла на 622 особи, кількість класів збільшилася на 12. Середня наповнюваність класів становить 28,7, тоді як показник минулого року становив 28,3. Враховуючи заклади нового типу, наповнюваність класів становить 28,9. З огляду на це, наповнюваність класів учнями по місту є оптимальною.

Щодо мережі закладів дошкільної освіти, то загальна кількість груп – 346, дітей – 7461 особа. Крім того, на базі ДНЗ навчаються 1357 учнів перших класів, яких загальна кількість яких становить 45, що перевищує показник попереднього року на 2.

Збільшення відбулося і в мережі позашкільних навчальних закладів – за рахунок створення у ДЮСШ №1 відділення волейболу.

Стосовно кількості працівників мережі закладів освіти, то суттєвого збільшення ані кількості штатних одиниць, ані навантаження на них не відбулося. Кількість вчителів зросла на 28 порівняно з попереднім роком, що відповідає зростанню кількості класів.

На жаль, у Білій Церкві зросла  кількість дітей, які працюють за інклюзивною формою навчання: якщо в минулому році таких дітей було 58, то на цей рік – 121 дитина.

Під час обговорення освітніх питань також було зосереджено увагу питанні організації харчування дітей у закладах освіти міста.

Було підтримано також проект рішення «Про визначення контингенту учнів міських початкових спеціалізований мистецьких начальних закладів на 2018/2019 рік, з якого доповіла начальник відділу культури і туризму міської ради Юлія Ковальська. Даним рішенням було скасовано чинність попереднього рішення Білоцерківської міської ради від 08 травня 2018 року №197 «Про визначення контингенту учнів міських початкових спеціалізований мистецьких навчальних закладів на 2018/2019 навчальний рік», а також вжиття заходів щодо виконання рішення Білоцерківської міської ради від 06 вересня 2018 року №2788-56-VII «Про організаційно-правові заходи щодо створення комунального закладу Білоцерківської міської ради Білоцерківська школа мистецтв №3 в місті Біла Церква», що передбачає забезпечення обсягу фінансування спеціалізованих мистецьких навчальних закладів не нижче мінімальних нормативів та забезпечення фінансування витрат на їх утримання в межах штатної чисельності та планових призначень.

Білоцерківська музична школа №3 була розрахована на 487 місць, тоді як у  Білоцерківській школі мистецтв №3 їх буде на 108 більше, тобто 595. У школі працюватимуть такі відділення, як музичне (термін навчання – 6-8 років), вокально-хорове (8 років), образотворче ( років), хореографічне (8 років), театральне (6-8 років).

«На масиві Леваневського у Білій Церкві працюватиме повноцінна школа мистецтв, де діти зможуть займатися не тільки музикою, але й освоювати інші напрями мистецтва», - відмітив міський голова Геннадій Дикий, зауваживши, що поряд із збільшенням кількості дітей буде збільшено і штат викладачів.

Члени виконавчого комітету також підтримали рішення «Про затвердження складу комісії по призначенню стипендії міського голови кращим студентам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації міста Біла Церква». Як було зазначено, на сьогодні цю стипендію отримує 21 студент 9 вищих навчальних закладів нашого міста.