Обережно - кір!

|  19. 06. 2018

За останні 17 років ріст захворювання на кір в Україні спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей.

Всього впродовж 14-ти тижнів(станом на кінець квітня) 2018 року в Україні  на кір захворіли 9861 людина – 3614 дорослих і 6247 дітей. З початку року від ускладнень кору померло восьмеро людей: шестеро дітей, які не були щепленні, і двоє дорослих.

На сьогодні в Білій Церкві теж є випадки захворювання як  серед  дорослого, так і  серед дитячого населення.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що є однією із основних причин дитячої смертності у світі. Ця хвороба дуже швидко поширюється – вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.  При цьому 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені чи не перехворіли на кір раніше.

Перебіг захворювання є тяжким і супроводжується високою температурою, кон’юнктивітом, світлобоязню, надсадним кашлем, сильною інтоксикацією, головним болем.

Зупинити розповсюдження кору може тільки вакцинація. Управління охорони здоров’я  Білоцерківської міської ради закликає батьків захистити своїх дітей та зробити їм профілактичне щеплення проти кору в тому разі, якщо вони не отримали такого щеплення в плановому порядку.

У Білій Церкві в кабінетах щеплень при Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1( вул. Івана Мазепи,65) та Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 (вул. Шевченка, 69) є  в наявності комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна, і забезпечує тривалий захист. Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень, негайно зверніться за консультацією до лікаря.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення згідно з  календарем щеплень.

Лише щеплення може захистити здоров’я  і життя вашої дитини, оскільки ефективних ліків від кору не існує.

Інформація від управління охорони здоров’я

Білоцерківської міської ради