Відбувся тренінг для фахівців соціальної сфери

|  15. 06. 2018

13-15 червня в Білій Церкві проходив тренінг «Соціальне замовлення та його можливості для реформування системи інституційного догляду за дітьми в Київській області» - у рамках проекту «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів) у Київській області». Метою тренінгу було ознайомити учасників з особливостями впровадження механізму соціального замовлення в Україні для надання соціальних послуг дітям та сім’ям з дітьми.

Від імені міського голови Геннадія Дикого до учасників тренінгу звернувся його радник Микола Антонюк, який наголосив, що дане питання є надзвичайно актуальним та серйозним, і знання, здобуті під час тренінгу, стануть його учасникам у пригоді. Також побажав, аби тренінг надав можливість учасникам знайти ті слова, механізми, способи оперативно визначати потреби, які є в суспільстві, знаходити партнерів для впливу на органи, які приймають відповідні рішення, підвищувати ефективність роботи та отримувати необхідні результати.

Координатор проекту «Реформування інтернатних закладів у Київській області» Сергій Андріяш наголосив, що даний проект фінансується Урядом України та реалізується Міністерством соціальної політики України і включає декілька складових. Проект працюватиме в Київській області, й основним його завданням є допомогти органам виконавчої влади та місцевого самоврядування правильно оцінити потреби, на основі яких потрібно розвинути необхідні послуги для різних категорій сімей та дітей. На сьогодні даний проект впроваджується в Київській та Чернігівській областях.

Під час триденного тренінгу учасники з’ясували, що таке «соціальне замовлення», як воно формується на сьогодні, які його принципи та чинники, що стимулюють його впровадження; розглянули роль соціального замовлення в процесі децентралізації та реформування інтернатних закладів; проаналізували законодавче регулювання соціального замовлення в Україні, етапи формування тощо. Також зосередили увагу довкола практики впровадження соціального замовлення в Україні, фінансування, необхідних процедур та документів для його організації; забезпечення відкритості, прозорості та конкурсності. Окрім аудиторних занять, програма тренінгу передбачала виконання домашнього завдання.

Тренінг був проведений командою тренерів – експертів щодо надання соціальних послуг, зокрема сім’ям з дітьми. Учасниками тренінгу були фахівці, які залучені до прийняття рішень та впровадження механізму соціального замовлення на місцевому рівні у ролі надавачів та виконавців соціального замовлення.

По завершенню тренінгу учасникам були вручені сертифікати. Заступник міського голови Валерій Гнатюк, який виконав цю почесну місію, побажав учасникам, аби здобуті знання знадобилися у подальшій роботі та сприяли підвищенню їхнього професіоналізму в обраному напрямку роботи.

У заході взяли участь представники структурних підрозділів Білоцерківської міської ради, комунальних підприємств, громадських організацій та ін.

Фотографії до новини: тут