«ProZorro» як механізм економії бюджетних коштів

|  23. 05. 2018

23 травня у Білій Церкві відбувся обласний форум «Публічні закупівлі: досвід та перспективи». Захід проводився за підтримки Київської обласної державної адміністрації, Білоцерківської міської ради та КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви».

Відкрив захід міський голова Геннадій Дикий: «Я радий, що ми піднімаємо це питання і шукаємо шляхи вирішення проблем.. Система “ProZorro” працює вже другий рік. І я з впевненістю можу сказати, що немає меж досконалості. Сьогодні ми маємо вирішити усі питання, що стосуються цього проекту, знайти шляхи вирішення проблем, висунути свої пропозиції – зробити все для того, щоб покращити нашу роботу у цій системі, щоб міська влада не втрачала кошти на недобросовісних підрядниках. Сьогодні тут зібралися небайдужі люди. Тому я бажаю вам плідної праці та досягти успіху!»

Також до присутніх із вітальним словом звернулася голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради Ольга Бабій: «Наше основне завдання - це чесно і відверто говорити про наявні проблеми, ініціювати та впроваджувати зміни. Тому що, як на мене, наявність системи “ProZorro” показує, що вона є ефективною і вона працює. Але коли ми маємо інструменти для вдосконалення, то ми маємо її вдосконалювати».

Своїм досвідом роботи із системою “ProZorro”  із присутніми поділилися такі спікери: директор департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Лілія Ліхтіонова, партнер юридичної фірми ILF Сергій Сільченко, головний спеціаліст відділу аналізу і прогнозів соціально-економічного розвитку міста управління економіки Білоцерківської міської ради Юлія Орел, менеджер з управління проектами ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, генеральний директор ТОВ «Шредер» Костянтин Петренко, представник компанії ТОВ НТП «Укрпромекспорт» Юлія Скотарь, заступник начальника управління з економічних питань управління житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Людмила Мельник, директор з розвитку ТОВ «Союз-Світло Україна» Дмитро Старовойтов, фахівець з впровадження аналітичних інструментів Transparency International Україна Ілля Бібов.

У ході заходу присутні обговорили такі теми: регулювання публічних закупівель, новинки реформи 2018: особливості проведення тендерів у рамках проекту ProZorro, запровадження енергосервісних контрактів у Київській області через систему публічних закупівель, ЕСКО-ProZorro: залучення коштів в енергозбереження, досвід замовника в системі публічних закупівель, ЕСКО-контракти в системі публічних закупівель, досвід публічних закупівель на теренах України, можливості бізнесу у процесі публічних закупівель, правила міжнародних закупівель та проведення тендерів згідно правил NEFCO, участь у тендерах згідно правил міжнародних закупівель, аналітичні інструменти контролю та моніторингу публічних закупівель.

У заході взяли участь: заступник міського голови Інна Новогребельська, представники структурних підрозділів Білоцерківської міської ради, бізнесу, підприємств, установ та організацій різних форм власності, громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Фотографії до новини: тут