Завдання – прибрати і помити дороги після зими

|  13. 04. 2018

Ця зима видалася дуже сніжною, з постійними коливаннями температури. Звичайно такі погодні умови ускладнювали пересування пішоходів і транспорту містом. Задля забезпечення функціонування міської інфраструктури  проїжджі та пішохідні артерії посипалися спеціальними сумішами. Всього за цей період на дороги було використано  більше 6 тисяч  тон щебенево-соляної та піщано-соляної сумішей та 1 тисяча 600 тон на тротуари.

Зима відступила, сніг розтанув і на дорогах можна побачити залишки цих сумішей, а також ґрунту, що зійшов на проїжджі частини разом зі снігом. І це все потрібно прибрати. Для виконання робіт, через систему ProZorro було обрано 6 підрядних організацій, які очищатимуть 68 вулиць та підніматимуть ґрунтові наноси. Загальна протяжність цих доріг складає 160 тисяч погонних метрів. Роботи розпочалися 3 квітня, як тільки розтанув сніг, і станом на 13 квітня - 36 вулиць  вже прибрано.

Щоденно, в прибиранні задіяно більше 60 осіб та близько 15 одиниць техніки. Працюють як машини, так і людські руки. Цього року, вперше, після підняття ґрунтів відразу проводиться й миття доріг. Адже після того, як  суміші змітають, на дорогах залишається пил, який підіймається в повітря та заважає дихати. Тому, кожну вулицю після прибирання миють поливальними машинами, це дозволяє зменшити вплив від пилу та зібрати решки.

Повторно зібрані суміші не використовуються для посипки доріг. Частково їх вивозять для підсипання земляних зсувів та проваль. У таких випадках, вони ніякої шкоди не несуть. Решта суміші, яка  змішалась зі сміттям та іншими відходами - вивозиться на полігон.

Дані роботи за календарним планом мають завершитися до початку травня.