Свято людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист Батьківщини

|  14. 03. 2018

14 березня в м.Біла Церква відбувся мітинг з нагоди Дня українського добровольця - свята людей, які свідомо, за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників. Цей день у нашій державі відзначається вдруге.

Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави стали поштовхом, коли тисячі звичайних українських громадян, покинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – стали солдатами, тому що того вимагав обов’язок – боронити рідну землю від ворога.

Навесні 2014 року чоловіки й жінки, самоорганізувалися у батальйони й вирушили на Схід. З оголошенням перших хвиль мобілізації була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму, вдалося зупинити агресора, дати змогу мобілізувати сили у тилу й озброїти армію.

Українські добровольці стали гордістю свого народу. Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Серед них:

-Батальйон спеціального призначення національної гвардії України «ДОНБАС»;

-Батальйон спеціального призначення ім. Генерала Кульчицького;

-Окремий штурмовий підрозділ батальйон Збройних Сил України «Айдар»;

-Окремий 11-й батальйон Збройних Сил України «Київська Русь»;

-Окремий 25-й батальйон Збройних Сил України «Київська Русь»;

-Батальйони патрульної служби міліції (після 2015р.- поліції) особливого призначення Міністерства Внутрішніх Справ України: «АЗОВ», «Дніпро – 1», «Київ - 1», «Київ - 2», «СІЧ», «Миротворець»;

-Окремий батальйон Добровольчий Український Корпус «Правий Сектор».

День українського добровольця – став символом справжнього об’єднання усіх людей доброї волі, які захищають Україну та допомагають зміцнювати обороноздатність нашої армії. Рішенням Верховної Ради було закарбовано навіки героїзм українських лицарів.

Під час заходу до присутніх звернувся голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, який заначив, що сьогоднішній день для українців має особливе значення, пригадав події 2014 року, які спонукали  сотні учасників Революції Гідності прямо з Майдану піти на боротьбу за звільнення своїх земель. Відмітив, що  саме 14 березня 2014 року сталося перше шикування добровольчих батальйонів на  плацу у Нових Петрівцях під Києвом - вони стали кістяком  добровольчих загонів, які почали боротьбу з агресором.

Олександр Горган відмітив, що наша історія має циклічність й сто років тому, 1914 р. в Україні також були події, які змушували тогочасних патріотів відстоювати незалежність держави, яка мала постати з Австро-Угорської імперії: «Українська нація генетично має поклик до боротьби за незалежність, свою свободу. Наш народ хоче бути сильним, вільним, щасливим. Ми вшановуємо всіх тих, хто із 2014 року й до сьогодні зголошуються на захист нашої держави». Голова Київської обласної державної адміністрації, подякував всім добровольцям  та закликав згадати молитвою всіх, хто зараз захищає нас з небес, а всіх живих  об’єднатися й кувати перемогу не тільки на лінії фронту, а й кожен  на своєму місці - щоденною роботою й служінням народу.

«Київська область є передовим регіоном  в частині національно-патріотичного виховання. Лише  на Київщині, державна влада створила окремий структурний підрозділ, що займається цим напрямком; виділено найбільше фінансування на підтримку цільових програм щодо національно-патріотичного виховання, оскільки ми маємо гартувати й захищати тих, хто йде боронити Україну саме за покликом серця», - наголосив Олександр Горган.

В ході заходу міський голова Геннадій Дикий зазначив: «Згадуючи 2014 рік, й стан Збройних Сил України, коли не було найнеобхіднішого для організації мобілізації, ми усвідомлюємо, що саме тоді – тільки дякуючи  всенародному пориву свідомих патріотів, які йшли до військкоматів, волонтерам та простим громадянам, які за власної ініціативи збирали продукти харчування, кошти – встояла Україна і ми змогли захистити нашу державу. У світовій історії це унікальний випадок, коли завдяки добровольцям і всенародному об’єднанню була надана допомога кадровим військовослужбовцям й держава вистояла натиску агресора, який має третю за чисельністю армію у світі. Я переконаний, що наші діти й онуки мають виховуватися саме на таких вчинках. Я дякую всім, хто зібрався сьогодні вшанувати пам’ять загиблих».

Міський голова також зазначив, що цього дня, разом із військовослужбовцями 72 окремої механізованої бригади, покладав квіти до могил загиблих героїв на Алеї Слави  на кладовищі «Сухий яр». Перші три могили, які з’явилися там -  це були могили саме добровольців- білоцерківців, які не вагаючись віддали своє життя за нас. Закликав пам’ятати про них та пишатися їхнім подвигом. 

До слова також були запрошені Почесний громадянин Білої Церкви, ветеран УПА Теодор Дячун та боєць батальйону спеціального призначення національної гвардії України «ДОНБАС» , доброволець, депутат міської ради Володимир Бабенко.

Подвиг добровольців врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт… Сьогодні іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. Найкращі завжди йдуть першими. Присутні на заході згадали хвилиною мовчання тих, хто поклав своє життя захищаючи свою Батьківщину, тих, хто віддав своє життя за цілісність незалежної України. До стендів з портретами Героїв на знак нашої шани і любові до свого народу були покладені квіти.

Фотографії до новини тут