Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна. Будемо пам’ятати Героїв Небесної Сотні.

|  20. 02. 2018

Указом Президента України встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. 

Цього дня у Білій Церкві відбулося урочисте зібрання з нагоди вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Гіркі сторінки нашої історії тих днів повинні пам’ятати всі. Присутні згадали як розпочиналися події на Майдані Незалежності 21 листопада 2013 року: рішення студентів вийти на Євромайдан, на знак протесту  проти рішення уряду призупинити курс України на євроінтеграцію; жорстоке їх побиття "Беркутом"; приєднання громадян з усіх куточків України, щоб захистити своє право на свободу; три місяці протистоянь, загибель більш як сотні жителів України, які відстоювали інтереси демократії… 

20 лютого: цей день залишиться в пам‘яті українців як кривавий четвер.  Найбільш жорстоке та криваве протистояння відбулось на вулиці Інститутській, де, переважно від куль снайперів, загинуло більш ніж пів-сотні протестувальників. Цього дня МВС вперше офіційно визнало, що застосовувалась вогнепальна зброя.

Зважаючи на успіх Майдану, надвечір у Верховній Раді зібрались 239, в основному опозиційних, депутатів, які після довгого обговорення прийняли постанову про заборону «антитерористичної операції» та виведення всіх підрозділів силових структур в місця постійної дислокації. А Україна почала ховати своїх Героїв, яких нарекла «Небесною сотнею».

У ході зібрання міський голова Геннадій Дикий пригадав, як у ті дні, десятки тисяч білоцерківців, знаходячи різноманітні шляхи, їхали до Києва відстоювати свою честь і гідність, своє майбутнє: «Я добре пам’ятаю те відчуття, що нас продали, продали  майбутнє молодого покоління, наше право на гідність, право жити на своїй землі, на правдиву  історію, а не ту, яку пишуть у кремлівських стінах. Саме тому й піднялися люди, і відстояли право народжуватись і творити на своїй землі. На жаль найсміливіші, найвідчайдушніші, найкращі загинули у нерівному протистоянні, з дерев’яними щитами та у будівельних казках, не в змозі протистояти кулям снайперів. І сьогодні, в першу чергу, ви молодь, ті, хто тільки починає жити, маєте пам’ятати і зробити все можливе, щоб жертва Небесної Сотні не була даремною».

2014 рік. Події на майдані. Загибель Небесної Сотні. Гіркота втрати Криму. На Сході тисячі загиблих, сотні зруйнованих будинків, шкіл, лікарень. У нашу мову увірвалось коротке загрозливе, ніби постріл, слово АТО.

І весь час, починаючи з Майдану і до сьогоднішнього дня наших мужніх земляків підтримують люди, які роблять неоціненну роботу, витрачаючи свій особистий час, свої сили, своє здоров’я для того, щоб допомагати іншим. Народжене майданом слово волонтер реалізувалося постійною підтримкою і допомогою захисникам України, як на барикадах Майдану так і в окопах зони АТО.

Відзнакою Президента України за гуманітарну участь у антитерористичній операції нагороджені білоцерківці: Марина Борозинець та Владислав Карпенко. Почесні нагороди їм вручив міський голова Геннадій Дикий.

До присутніх також звернувся благочинний Білоцерківського району Української православної церкви Київського патріархату, настоятель парафії Покрова Божої Матері  священик Микола Гопайнич, який наголосив, що кожен з нас повинен пам’ятати подвиг та відважність тих, хто загинув на майдані та тих, хто ціною власного життя захищав цілісність нашої держави у зоні АТО.

21 лютого 2014 року на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Від нас пішли ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їхнього життя.

Пам'ять про Героїв Небесної Сотні і тих хто віддав своє життя в нинішній неоголошеній війні було вшановано хвилиною мовчання та поминальним молебнем До портретів Героїв Небесної Сотні дорослі і діти поклали квіти та свічки.

В заході взяли участь народний депутат України Хвича Мепарішвілі, депутати та члени виконавчого комітету  міської ради, заступники міського голови, представники громадськості та міських ЗМІ.