Біла Церква вивчає польський та норвезький досвід у галузі енергоефективності

|  19. 02. 2018

19 та 20 лютого у Білій Церкві відбуватиметься семінар на тему: «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО».

Вітаючи учасників семінару 19 лютого міський голова Геннадій Дикий, висловив вдячність колегам із Норвегії та Польщі за візит, наголосив, що впровадження енергоефективних технологій є надзвичайно актуальним та важливим напрямком роботи міської влади:

«Усім відомо, що як комунальними закладами, так і житловим фондом міста втрачається дуже багато енергоносіїв. Працювати є над чим, адже в Білій Церкві проживає понад 200 тис.жителів, працює понад 100 комунальних закладів: 24 школи, 36 дитячих садків, близько 900 багатоповерхових будинків, кілометри комунікацій, які потребують вдосконалення та впровадження енергоефективних проектів. Тож питання підвищення енергоефективності, покращення екологічної ситуації в місті є для Білої Церкви головним пріоритетом», - наголосив міський голова.

Під час семінару учасники зупинилися на різних аспектах реалізації проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО – юридичних та економічних, технічних, теоретичних та практичних.

Під час заходу було зазначено, що пілотний проект з енергоефективності впроваджується у 5 містах Польщі та України, які є містами-побратимами. Зокрема, партнером Білої Церкви є польське місто Островець-Свентокшиський, міста Тернопіль – Кожух, міста Вінниця – Кельце, міста Коростень – Краснік, міста Житомир – Плоцьк.

Основною метою проекту є створення можливостей для обміну кращим досвідом в енергозбереженні, набуття нових навичок та знань. Проект триває вже рік, і протягом цього часу, окрім набуття теоретичної бази, представники міст здійснили візити, проходили стажування у міста-побратимах. Крім того, проект має на  меті укладання договорів державно-приватного партнерства. Також для одного з міст буде замовлено та реалізовано послуги комплексного юридичного, економічно-фінансового та технічного консалтингу.

Із презентацією досвіду м.Біла Церква у впровадженні проектів з підвищення енергоефективності виступив начальник відділу енергоефективності Білоцерківської міської ради Василь Морський. Він відмітив, що в Білій Церкві на сьогодні діє 5 успішних проектів з енергоефективності. А в цілому було підготовано та ініційовано 4 кредитних проекти до різних фінансових інституцій; подано близько 54 ініціатив у напрямку проектів з енергозбереження; надалі тривають перемовини, діалоги про співпрацю з низкою фінансових донорів тощо.

У рамках семінару присутні зосередили увагу на правових засадах реалізації енергосервісних проектів у бюджетному секторі, особливостях процесу закупівлі послуг енергосервісу, основних етапах реалізації енергосервісних контрактів, можливих ризиках замовника; розглянути тему розрахунку та вибору базової лінії енергоспоживання.

Учасники на практиці навчилися визначати та розраховувати результати енергосервісу; зупинилися на вивченні досвіду міста Островець-Свентокшиський в реалізації проектів публічно-приватного партнерства в бюджетних будівлях; розглянули виконану роботу в рамках проекту в Білій Церкві; зосередили увагу на заходах з підвищення енергоефективності по договорах енергосервісу; вивчили досвід Норвегії в реалізації проектів з підвищення енергоефективності, а також здійснили ознайомчий виїзд на демонстраційні об’єкти в місті тощо.

У заході взяли участь: заступники міського голови Валерій Гнатюк та Інна Новогребельська, представники громадськості, журналісти місцевих ЗМІ.