БІЛОЦЕРКІВСЬКА ОБ‘ЄДНАНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата :
2017-12-11

Від бізнесу та громадян Білоцерківського регіону до місцевих бюджетів надійшло майже 2 млрд. гривень податків

За 11 місяців поточного року представники бізнесу регіону перерахували до місцевого бюджету понад 1,9 млрд. гривень податків та зборів, що на 419 млн. гривень більше, ніж минулорічні надходження. Зокрема, податку на доходи фізичних осіб надійшло 1,2 млрд. гривень, єдиного податку – 338,6 млн. гривень, орендної плати за користування землею та земельного податку – 196,4 млн. гривень, податку на нерухоме майно – 25,5 млн. гривень.

Акцизний збір з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів поповнив місцеві бюджети майже на 69 млн. гривень.

„Подальший розвиток економіки та вирішення соціально-економічних питань регіону можливі лише за рахунок стабільного наповнення бюджету та створення комфортних умов для ведення бізнесу”, - зазначив в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ Ігор Орленко.

На потреби місцевих громад – понад 338 млн. гривень від сплати єдиного податку

За 11 місяців 2017 року платники Білоцерківської ОДПІ, які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевого бюджету 338,6 млн. гривень єдиного податку. Даний податок є другим за розміром бюджетоформуючим платежем місцевої скарбниці, який за сумою відрахувань поступається лише податку на доходи фізичних осіб.

Сплачена сума в порівнянні з минулорічною зросла на 35 відсотків. А це означає, що громади Білоцерківського регіону отримали на свої потреби на 89 млн. більше, ніж торік.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що для переходу на спрощену систему оподаткування з І кварталу 2018 року необхідно подати заяву щодо переходу до 15 грудня 2017 включно.

Щодо оподаткування подарунків

Прийшла зима, незабаром настануть новорічно-різдвяні свята. Більшість вже обмірковують ідеї новорічних подарунків. Проте думати потрібно не лише про подарунки, а й про їх оподаткування.

Білоцерківська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 165.1.39 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2017 році – 800 гривень).

Вартість дарунків, яка не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, роботодавець (інша особа, що надає дитячі подарунки) відображає у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за ознакою доходу «160».

Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків, які надаються платнику податків, перевищує у 2017 році 800 гривень, то сума такого перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 18% та відображається роботодавцем (особою, що надає дитячі подарунки) у формі №1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо. Крім того, із суми такого перевищення слід сплатити 1,5%  військового збору.