Відкриття нової амбулаторії у Гайку

|  23. 10. 2017

20 жовтня відбулося урочисте відкриття нового приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 у мікрорайоні Гайок.

Раніше амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 4 знаходилася у старому приміщенні та розміщувалася в 5 кімнатах, які орендувалися в КЕЧІ.

У червні минулого року міський голова Геннадій Дикий відвідав амбулаторію, де ознайомився із умовами, в яких працювали лікарі та приймалися пацієнти. Варто зазначити, що це приміщення було в аварійному стані і більше не могло експлуатуватися з цією метою, тому було прийнято рішення знайти інше приміщення, в якому буде розміщений медичний заклад.

На урочисте відкриття завітала народний депутат України VIII скликання Ірина Сисоєнко. Вона звернулась до присутніх з привітаннями і зазначила: «Поки у Верховній Раді два роки розробляли і приймали новий закон для реформування медичної галузі, в Білій Церкві, на місцевому рівні, його вже реалізовують».

Нова амбулаторія розташована на першому поверсі приміщення КП БМР «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» за адресою: вул.Гайок, 4А. Загальна площа приміщень складає 187,5 кв.м. Установа розрахована на обслуговування жителів мікрорайону Гайок, а це 5058 осіб, з них - 788 дітей.

На проведення капітального ремонту приміщення з міського бюджету було виділено 1,93 млн грн, а на оснащення і обладнання амбулаторії 477 тис грн з міського і 30 тис грн з обласного бюджетів.

Ремонтні роботи розпочалися в 2016 році і тривали майже рік. За цей час замінено вікна на енергозберігаючі, здійснено встановлення нових дверей та підлоги. Зроблено ремонт кабінетів, стелі, проведено нову мережу електропостачання, встановлено нову систему опалення, налагоджено холодне та гаряче водопостачання, утеплено фасад будівлі, облаштовано ґанок та збудовано зручний пандус. Крім того, приміщення оснащене протипожежною та охоронною сигналізаціями й системою вентиляції.

Робота амбулаторії має забезпечувати, як безпосередній прийом пацієнтів у медичному закладі, так і виклик лікаря до хворого за адресою проживання.

Штат амбулаторії  складає 7 осіб, з них: 1 лікар загальної практики – сімейний лікар, 1 лікар-педіатр, завідуюча амбулаторією, 3 сестри медичні загальної практики та 1 молодша медична сестра.

Амбулаторія має:

- кабінет лікаря загальної практики сімейної медицини;

- кабінет «Здорової дитини»;

- кабінет лікаря-педіатра;

- маніпуляційний кабінет;

- кабінет щеплень;

- денний стаціонар на два ліжка;

- реєстратуру;

- гардероб.

Амбулаторія оснащена необхідною комп’ютерною технікою, медичним обладнанням та ін.

На знак подяки міському голові було вручено святковий коровай. Геннадій Дикий звернувся зі словами вдячності до  всіх, хто долучився до події, а особливо до депутатів всіх рівнів, за спільну позицію, що дозволила здійснити такий серйозний крок назустріч мешканцям мікрорайону.

«Це справжній європейський напрямок розвитку медичного обслуговування. Медицина прямує назустріч людям», - відмітив міський голова.

Присутні були щиро потішені вітанням маленьких вихованців ДНЗ «Берегиня».

Депутати Київської обласної та Білоцерківської міської ради від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» подарували амбулаторії нові зручні лавки та саджанці декоративних кущів.

Депутат обласної ради Ольга Бабій запросила всіх охочих долучитися до чудової справи, висадження кущів на клумбі біля амбулаторії.

На заході також були присутні: депутат Київської обласної ради Наталія Бігарі, депутати Білоцерківської міської ради Олександр Русс, Андрій Леонов, Олена Шевченко, Ігорь Гейло, Володимир Бабенко, в.о начальника управління охорони здоров’я міської ради Людмила Гадіяк, керівники управлінь та відділів, медичні працівники міста.

Фотографії до новини тут