Набуття практичних навичок – запорука надання якісної медичної допомоги

|  20. 10. 2017

20 жовтня в Білій Церкві на базі міської лікарні №2 відбулася конференція для медичних працівників на тему: «Раціональна тактика ведення пацієнтів з серцево-судинною патологією у клініці внутрішніх хвороб». Захід мав на меті налагодити співпрацю лікарів Білої Церкви та Київщини у новому, більш ефективному форматі, який має стати цікавим для кожного медпрацівника.

Під час заходу голова постійної комісії з охорони здоров’я Київської обласної ради, депутат Київської обласної ради (фракція «Об’єднання «Самопоміч») Наталія Бігарі  повідомила, що днем раніше в Україні був прийнятий повний пакет законопроектів для проведення реформи в галузі охорони здоров’я.

«Основна мета цієї реформи – якість і доступність. І кожен медик має розуміти, що виживе справжній професіонал, спеціаліст, а баласт, який затримує цей розвиток, рано чи пізно зникне. З’явиться конкуренція між приватними і державними структурами, включиться процес медичного сервісу, і ми маємо бути готовими до колективної співпраці, до розуміння того, що від кожного працівника медичної установи залежить процес роботи, його процвітання. Головне завдання лікарів – здобути практичні навики для надання якісної медичної допомоги», – наголосила Наталія Бігарі.

Головний лікар міської лікарні №2 Ніна Головенко привітала учасників заходу, побажала плідної роботи та позитивних вражень від зустрічі.

З презентацією на тему зустрічі виступив терапевт, кардіолог, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМНУ Василь Нетяженко. Він зупинився на особливостях впровадження урядової програми «Доступні ліки», а зокрема на питанні наявності відповідних препаратів в аптеках, які беруть участь у даній програмі; поділився практичними порадами щодо призначення даних ліків, розповів про принципи встановлення надбавок на ці лікарські препарати тощо.

Під час заходу увагу присутніх також акцентували на лікуванні пацієнтів, хворих на серцево-судинні захворювання та гіпертонію. Як було зазначено, в Україні протягом минулого року було зафіксовано 42 тис. випадків інфаркту міокарда. У Білій Церкві цей показник становить 211 випадків.

У заході взяли участь заступник начальника управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради Людмила Гадіяк, лікарі м.Білої Церкви та південного куща Білоцерківського госпітального округу, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.