Вшанування тих, хто не скорився загарбникам

|  22. 09. 2017

22 вересня Біла Церква, як і вся Україна відзначила День партизанської слави. Це свято людей сильних духом, мужніх, стійких та самовідданих захисників, які наближали Велику Перемогу у тилу ворога, щоденно, щохвилинно укріплюючи віру в неї на окупованих територіях України. Їх боротьба стала прикладом того, що Україна і український народ ніколи не скориться загарбникам.

Учасники партизансько-підпільного руху зробили значний внесок у визволення міста і району  в  кінці  грудня 1943 – на початку 1944 років. В роки Другої світової війни на Білоцерківщині діяв партизанський загін «Сокіл». Загалом у нашому регіоні було створено і діяло 30 підпільно-диверсійних груп, які налічували понад 900 осіб.

Час не шкодує ветеранів Другої світової війни. Тепер у м. Білій Церкві проживає лише 5 учасників партизанського руху і підпілля  та  дві партизанські вдови.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави Броварна Ольга Василівна, Горбань Ольга  Наумівна, Григор Катерина Харитонівна, Сизоненко Мотрона Кирилівна, Сироватка Євгенія Григорівна, Чайка Іван Васильович, Сванюта Тамара Леонідівна отримали грошову допомогу та продуктові набори.

Цього ж дня, начальник управління соціального захисту населення міської ради Тетяна Велігорська, заступник начальника управління-начальник відділу соціального забезпечення управління соціального захисту населення міської ради Юлія Іванюта, директор Білоцерківського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тетяна Сосюра поклали квіти до пам’ятника на старому Зарічанському кладовищі, де поховані 40 партизанів-підпільників, а також жінки і діти, розстріляні в грудні 1943 року та до пам’ятника закатованим білоцерківцям, військовополоненим та підпільникам біля Пагорбу Слави на вул. В'ячеслава Чорновола. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих за Україну.