Формування патріотизму та національної гідності молоді ґрунтується на вивченні історії рідного краю

|  18. 08. 2017

Одним  з механізмів реалізації в м. Біла Церква державної молодіжної політики, що забезпечує  спрямування бюджетних коштів на ефективне розв'язання соціальних проблем дітей, молоді та сімей є міський конкурс проектів і програм дитячих та молодіжних громадських організацій, який щорічно проводиться відділом у справах сім’ї та молоді Білоцерківської міської ради. 

У березні цього року  молодіжна громадська організація «Фонд підтримки молодіжної політики» (керівник Юхименко Ю.Г.) ініціював проект «Формування патріотизму та гуманізму серед молоді Білої Церкви через вивчення руху Опору під час нацистської окупації на території краю», який став одним із переможців міського конкурсу проектів і програм дитячих та молодіжних громадських організацій і отримав  відповідне фінансування  для його реалізації з міського бюджету.

Актуальність цього проекту полягає в тому, що формування патріотизму та національної гідності ґрунтується на вивченні історії рідного краю – міста в якому ми народились, навчаємось, де проживають наші рідні, де знаходяться могили наших предків.

Не дивлячись на те, що з історії Другої світової війни написано велику кількість наукових праць, опубліковано значний масив документів, все ж залишається багато не вивчених сторінок цього періоду, які потребують нових досліджень, зокрема на регіональному рівні. З повним правом до них можна віднести рух Опору на Білоцерківщині під час нацистської окупації. В його основі, як і в інших регіонах окупованої України, була природна потреба людей, які залишились на захопленій території, захистити свої життєві цінності, зрештою зберегти своє життя.

Члени ГО разом із партнером по проекту – Білоцерківським краєзнавчим музеєм – звертаються до сучасників тих подій, які пам’ятають особливості руху Опору, різні форми протидії окупантам з тим, щоб записати їхні спогади. (фото: Борис Федорович Пеньковський, корінний білоцерківец, 1931 р.н.,  дає інтерв’ю про період окупації міста  Біла Церква ).

Окрім того, членами ГО проводиться дослідницька робота в архівах м. Біла Церква та Державному архіві Київської області, Державному архіві вищих громадських організацій України, Галузевому державному архіві Служби безпеки України та ін., які містять інформацію про радянський та націоналістичний рух Опору на території нашого краю.