Гордість Білої Церкви

|  21. 06. 2017

20 червня в місті Біла Церква відбулося урочисте вручення міської літературно-мистецької премії ім. І.С. Нечуя-Левицького за 2016 рік.

Лауреатами премії цього разу стали завідувачка бібліотекою-філіалом №10 Білоцерківської міської ЦБС Ганна Нагорна, за організацію у бібліотеці №10 експозиції присвяченої лауреату Національної премії ім. Т.Шевченка Миколі Вінграновському, та балетмейстер-постановник «Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського»Оксана Зінченко, за творчий доробок, як балетмейстер-постановник.

Під час заходу виступила заступник міського голови Ольга Настіна: «Перш за все, я хочу привітати вас від імені міського голови та всього депутатського корпусу. Мені дуже приємно, що сьогодні в цій залі зібралась вся мистецька еліта нашого міста, якими пишається вся Білоцерківщина, вся Київщина, і, я впевнена, що вся Україна. Адже Біла Церква завжди була і буде культурним осередком».

У ході заходу взяли участь начальник відділу культури та туризму Білоцеркіської міської ради Юлія Ковальська, депутат Білоцерківської міської ради Андрій Король, директор-художній керівник Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені П.К. Саксаганського, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Усков, завідувачка відділом методичної та бібліографічної роботи міської централізованої бібліотечної системи Олена Дученко, представники громадськості та місцевих ЗМІ.

Для довідки: Літературно-мистецька премія імені Івана Нечуй-Левицького присуджується з 1993 року за високохудожнє втілення творчості українського національного характеру.

Лауреатами премії можуть стати творчі працівники в галузі літератури та мистецтва, окремі творчі колективи, що представляють цілісну творчу роботу, чи їхні керівники, які живуть і творять у Білій Церкві або жителі інших регіонів за творчий доробок, який став значною подією в культурному та мистецькому житті Білої Церкви.

Премію було засновано Фондом культури 1993 року з метою пошанування та заохочення до нових плідних творчих пошуків у розробці національно-історичної проблематики.

За цей період премії отримали відомі письменники, художники, актори, композитори та ін., а саме 48 лауреатів.

Вік кандидата не обмежений.

Премія може присуджуватись одній особі або творчому колективу один раз.