Протокол засідання «Круглого столу» з обговорення проекту регуляторного акту – рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами м. Білої Церкви»

Дата : 
2017-05-18

16.05.2017 року

Білоцерківська міська рада 

Малий зал                                                                                                       14.00                    

Присутні: 

Бодрик П.І.        помічник - консультант депутата міської ради Гейло І.В. 

Настіна О.І.       заступник міського голови 

Антонюк М.А.  радник міського голови 

Яблонський Д.І.             в.п. начальника управління охорони здоров’я  

Романчук В. М.               головний спеціаліст відділу з питань розвитку підприємництва та інвестицій управління економіки міської ради 

Мужипова О.С.               головний спеціаліст відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю міської ради 

Гаврушенко Н.М.           представник Білоцерківської міської організації Товариства Червоного Хреста України 

Двірник О.С.                    начальник відділу економіки, бухгалтерського обліку та звітності, гол. бухгалтер управління охорони здоров’я

Ротаєнко В.Ф.                інспектор (юрист) управління охорони здоров’я

Гнатенко Т.М.  головний спеціаліст, економіст відділу економіки, бухгалтерського обліку та звітності управління охорони здоров’я                              

Масло А.Г.         заступник головного лікаря з медичної частини КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №1» 

Ільченко М.Г.   заступник головного лікаря з медичної частини КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» 

Дідич Т.В.          головний лікар КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №3» 

Надточій І.І.      головний лікар КЗ БМР «Білоцерківська міська лікарня №4» 

Солодовник В.О.           заступник головного лікаря з медичної частини КЗ БМР «Білоцерківський пологовий будинок»

Черненко Л.В. головний лікар КЗ БМР «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» 

Маменко Б.М.                 начальник КЗ БМР «Білоцерківське міське патологоанатомічне бюро» 

Поздняков В.В.               головний лікар КП БМР «Білоцерківська міська госпрозрахункова стоматологічна поліклініка» 

Погрібний В.В.                головний лікар

КЗ БМР Міська госпрозрахункова поліклініка профоглядів 

Запрошені:       головні бухгалтери, економісти лікувально-профілактичних закладів м. Біла Церква, представники засобів масової інформації (в т.ч. журналіст газети "Майдан-Брок" Кудрявцева Н.) 

Головуючий  на засіданні «Круглого столу» - Яблонський Д.І. 

Секретар – Двірник О.С.  

Порядок денний:

Обговорення проекту регуляторного акту - рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами м. Біла Церква». 

Слухали:

В ході заходу перед присутніми виступила  заступник міського голови Ольга Настіна. Вона зауважила, що дане обговорення стосується виключно платних медичних послуг, перелік яких передбачений постановою Кабінету Міністрів України № 1138 від 17 вересня 1996 року та є необхідною процедурою детального роз`яснення щодо невідповідності тарифів на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами Білої Церкви, економічно обґрунтованому рівню.

На сьогоднішній день в місті діють тарифи на зазначені послуги, які встановлені рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 12 липня 2016 року № 286 та обраховані на підставі фактичних витрат лікувально-профілактичних закладів м. Біла Церква  за 2015 рік.

За період функціонування даних тарифів в державі сталися суттєві зміни економічних умов. Зокрема, відбулося зростання тарифів на енергоносії, комунальні послуги, зростання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, реактиви, підвищення мінімальної заробітної плати, згідно з урядовим рішеннями та відповідними наказами Міністерства охорони здоров`я України. Всі вищезазначені чинники призвели до невідповідності тарифів на послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами нашого міста, економічно обґрунтованому рівню.

Для врегулювання даної ситуації необхідно встановлення нових тарифів на платні послуги, які є економічно доцільними та відповідають вимогам чинного законодавства України.

Під час засідання «круглого столу» перед присутніми виступив в.п. начальника управління охорони здоров`я міської ради Денис Яблонський. Він відмітив, що в проекті регуляторного акту – рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами м. Біла Церква» передбачено встановлення тарифів на платні послуги із врахуванням граничного рівня рентабельності до 20%.

Денис Яблонський підкреслив, що даний проект регуляторного акту розроблений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» та пройшов всі необхідні процедури оприлюднення.

З дати оприлюднення проекту регуляторного акта до управління охорони здоров’я надійшли наступні пропозиції:

1. Доповнити додаток 6: Тарифи на платні послуги, що надає Комунальний заклад Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги     № 1» платною послугою: «Стажування лікарів (провізорів) – інтернів, якщо ці лікарі (провізори) – інтерни: закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти на умовах контракту».

2. Доповнити проект рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами м. Біла Церква» на розгляд виконавчого комітету:

 - додатком 8: Тарифи на платні послуги, що надає Комунальне підприємство Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська госпрозрахункова стоматологічна поліклініка»;

- додатком 9: Тарифи на платні послуги, що надає Комунальний заклад Білоцерківської міської ради Міська госпрозрахункова поліклініка профоглядів. 

Радник міського голови Антонюк М.А. довів до присутніх про законодавчу підставу для опрацювання  даного регуляторного акту та відмітив, що тарифи на платні послуги, які надаються бюджетними лікувально-профілактичними закладами м. Біла Церква дають додаткову можливість громадянам отримати медичну послугу без направлення лікаря та наголосив, що дані тарифи суттєво відрізняються від тарифів міських госпрозрахункових лікувально-профілактичних закладів.

В обговорюванні питання прийняли участь керівники лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я, а саме: Масло А.Г., Ільченко М. Г., Дідич Т.В., Надточій І.І.,     Солодовник В.О., Черненко Л.В., Маменко Б.М., Поздняков В.В., Погрібний В.В.. Представники бюджетних та госпрозрахункових лікувально-профілактичних закладів м. Біла Церква доповіли стосовно переліку платних послуг, які ними надаються та серед яких - оздоровчий масаж, бальнеологічні процедури, проведення профілактичних оглядів, медичні послуги, що входять до складу соціальних пакетів страхових компаній, тощо. Поінформували про обсяги надходжень коштів, отриманих від надання таких послуг за минулі періоди. 

Яблонський Д.І. запропонував  рекомендувати винести  проект  рішення з доповненнями  на  розгляд засідання  виконавчого комітету  Білоцерківської міської ради. 

Вирішили: 

1. Доповнити додаток 6: Тарифи на платні послуги, що надає Комунальний заклад Білоцерківської міської ради «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги     № 1» платною послугою: «Стажування лікарів (провізорів) – інтернів, якщо ці лікарі (провізори) – інтерни: закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти на умовах контракту».

2. Доповнити проект рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами м. Біла Церква» на розгляд виконавчого комітету:

 - додатком 8: Тарифи на платні послуги, що надає Комунальне підприємство Білоцерківської міської ради «Білоцерківська міська госпрозрахункова стоматологічна поліклініка»;

- додатком 9: Тарифи на платні послуги, що надає Комунальний заклад Білоцерківської міської ради Міська госпрозрахункова поліклініка профоглядів. 

3. Рекомендувати винести проект рішення виконавчого комітету Білоцерківської міської ради «Про тарифи на платні послуги, що надаються лікувально-профілактичними закладами м. Біла Церква» на розгляд виконавчого комітету.

Головуючий                                                                                                   Д.І. Яблонський

Секретар                                                                                                         О.С. Двірник