П Р О Т О К О Л засідання «круглого столу» з обговорення проекту регуляторного акту –рішення Білоцерківської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Білій Церкві на 2018 рік»

Дата : 
2017-05-16

м. Біла Церква                                                                                                 12 травня 2017 року  

велика зала                                                                                                      Початок: 14:00 год.

Присутні: 

Новогребельська

Інна Володимирівна       

- заступник міського голови

Наконечний

Сергій Павлович

- голова постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, оборонної роботи, запобігання корупції, сприяння депутатській діяльності, етики та регламенту

Мартинюк

Сергій Іванович

- голова постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку  підприємництва, власності, комунального майна та приватизації

Орленко

Ігор Миколайович

- в.о. начальника Білоцерківської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної Фіскальної Служби у Київській області    

Шилов

Іван Петрович

- директор колективного підприємства «Білоцерківхлібопродукт», президент Ліги підприємців Білоцерківщини,  голова Громадської ради при ГУ ДФС у Київській області

Карпенко

Олена Олександрівна

- начальник управління економіки міської ради

Терещук

Світлана Григорівна

- начальник міського фінансового управління міської ради

Бакун

Олена Іванівна

- начальник управління самоврядного контролю міської ради

Усенко

Олег Петрович

- начальник управління регулювання земельних відносин міської ради

Шаповал

Олена Миколаївна

- начальник відділу з питань розвитку підприємництва та інвестицій управління економіки міської ради

Беркут

Марія Василівна

- начальник відділу з питань торгово-побутового обслуговування населення та громадського харчування міської ради

Щелкунова

Вікторія Володимирівна

- помічник-консультант депутата міської ради Гейла І.В.

Яценко

Людмила Степанівна

- керівник Ліги підприємців Білоцерківщини

Чаус

Іван Володимирович

- виконавчий директор Білоцерківської міської організації

роботодавців

Лаврусь

Павло Анатолійович

 

- член Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради

Запрошені:  засоби масової інформації .

Головував: заступник міського голови Новогребельська І.В.

Порядок денний:

1. Обговорення проекту регуляторного акту - рішення Білоцерківської міської ради  «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Білій Церкві на 2018 рік».

Слухали: Новогребельська І.В. проінформувала, що проект рішення міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Білій Церкві на 2018 рік» розроблений з метою зміцнення матеріальної і фінансової бази місцевого самоврядування, а також сприяння соціально-економічному розвитку міста Білої Церкви відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Розробниками проекту регуляторного акта є структурні підрозділи міської ради, рекомендації надані Білоцерківською ОДПІ.

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту - рішення Білоцерківської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Білій Церкві на 2018 рік» надруковано в газеті «Громадська думка» № 29-30 (13522-13523)  від 14 квітня 2017 року. Проект рішення міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Білій Церкві на 2018 рік» оприлюднений на офіційному веб-сайті міської ради та її виконавчих органів http://bc-rada.gov.ua  в розділі «Проекти рішень міської ради» 21 квітня 2017 року.  Оголошення про оприлюднення, проект  регуляторного акту - рішення  міської  ради   «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Білій Церкві на 2018 рік» та аналіз регуляторного впливу оприлюднені на офіційному веб-сайті міської ради та її виконавчих органів http://bc-rada.gov.ua  в розділі «АКТУАЛЬНО» 24 квітня 2017 року.

Зауваження та пропозиції до даного проекту регуляторного акта від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань станом на 12 травня на адресу управління економіки Білоцерківської міської ради не надходили.

Оголошення про проведення засідання «Круглого столу» з  обговорення  проекту  регуляторного акту - рішення  міської  ради   «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Білій Церкві на 2018 рік» 12 травня о 14-00 год.,  за  адресою: м. Біла Церква, вул. Я.Мудрого 15,  у  великій  залі  виконавчого комітету міської  ради (3 пов.) оприлюднено на офіційному веб-сайті міської ради та її виконавчих органів http://bc-rada.gov.ua  в розділі «АНОНСИ».

Зокрема, проектом рішення пропонується встановити на території  міста Біла Церква такі види податків, як:

-   податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

-   земельний податок;

-   єдиний податок;

-   транспортний податок;

-   туристичний збір.

По кожному з даних видів податків проектом рішення також пропонується визначити: платників податку; об’єкт оподаткування; базу оподаткування; ставку податку; податковий період; порядок обчислення суми податку; строки сплати податку; порядок сплати податку; строки та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку; податкові пільги та порядок їх застосування.

Орленко І.М.: повідомив про проект змін до  Податкового кодексу, яким передбачено сплату акцизного збору тільки до державного бюджету, що призведе до значних втрат міського бюджету. Тому необхідно з метою запобігання втрат провести інвентаризацію міських земель, їх цільового призначення і призначення земель під незавершеним будівництвом. Також наголосив на тому, що з 01.01.2017 року всі контрольні функції з податкових питань покладені на Головне управління Державної Фіскальної служби у Київській області.

Шилов І.П.: запропонував при аналізі сплати податків підприємствами звертати увагу на загальне соціальне навантаження на одного працюючого, ініціювати зміни до податкових норм з метою зарахування частини податку на прибуток підприємств у місцеві бюджети.

Виступили: Терещук С.Г., Наконечний С.П., Мартинюк С.І., Лаврусь. П.А., Чаус І.В., Яценко Л.С. детально обговорили особливості та наслідки встановлення податкових ставок з урахуванням соціально-економічної ситуації в Білій Церкві, рівня індексації заробітної плати, динаміки зайнятості населення міста тощо.

Новогребельська І.В.: запропонувала із врахуванням результатів обговорення винести  проект  рішення  на розгляд постійної комісії міської ради з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку  підприємництва, власності, комунального майна та приватизації  для отримання експертного висновку з подальшим розглядом проекту на сесії  Білоцерківської міської ради. 

Вирішили:

Винести  проект  рішення  на розгляд  постійної комісії міської ради з питань інвестицій, регуляторної політики, торгівлі, послуг та розвитку  підприємництва, власності, комунального майна та приватизації для отримання експертного висновку з подальшим розглядом на сесії  Білоцерківської міської ради.

Головуючий                                                        І.В. Новогребельська

За секретаря                                                         О.М. Шаповал