Вони віддали заради майбутнього України найдорожче – своє життя

|  20. 02. 2017

11 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», яким 20 лютого  визначено днем  вшанування всіх загиблих у найтрагічніші дні сучасної історії України – 18,19,20 лютого 2014року.

Події, які відбулися тими днями не залишили байдужими жодного українця. Мільйони громадян піднялися, аби жити у вільній, демократичній та європейській державі. Більш як сотня з них – віддали найдорожче – своє життя заради майбутнього України.

20 лютого в м.Біла Церква відбувся мітинг з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні.

«Ми з вами є свідками й учасниками того жаху, що відбувся в  2014 р. Складно було уявити, що мирний мітинг студентів, які захищали свої цінності, міг перерости в  кровопролиття. Як можна було підняти руку на беззбройних людей, які щиро відстоювали свою гідність,  думку, право жити в своїй країні, хотіли кращого для неї та своїх дітей, - виступаючи на мітингу зазначив міський голова Геннадій Дикий. -  Через ті події  сьогоднішні люди стали іншими. Ми визнали, що є українцями, і наша держава є-єдиною. Герої Небесної Сотні загинули не даремно, і сьогодні наші захисники гинуть за нашу Україна, за нашу з вами волю. Я переконаний, що наступні покоління будуть пам’ятати  їхній приклад самовідданості та любові до своєї держави».

В ході заходу також виступив заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук, учні шкіл міста зачитали вірші, присвячені Героям та тим подіям,  духовенство Білої Церкви справило панахиду за загиблими.

Всі присутні на  мітингу вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до стели на честь Героїв Небесної Сотні та проглянули виставку світлин (автор-Роман Наумов).

В заході взяли участь депутати та члени виконкому міської ради, заступники міського голови, представники міських релігійних громад  та об’єднань громадян, журналісти місцевих ЗМІ.