У пошуку компромісу між інтересами міста і бізнесу

|  16. 02. 2017

16 лютого у великій залі міської ради відбулося обговорення проекту рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів у м.Біла Церква на 2017 рік», на яке було запрошено підприємців та депутатів.

Як зазначив міський голова Геннадій Дикий, головною метою зустрічі є обговорення проекту до того, як його буде затверджено на пленарному засіданні сесії Білоцерківської міської ради 23 лютого.

«Питання є дуже важливим, і в умовах стрімкого зростання навантаження на підприємців, потрібно прийняти рішення, яке максимально врахує й інтереси бізнесу, й інтереси міста. Рішення має бути виваженим, оскільки мова йде про місцеві податки, які наповнюють міський бюджет, за рахунок якого забезпечується розвиток міста, ремонтуються дороги, школи, лікарні, поліпшується благоустрій, створюються комфортні умови для мешканців. Тому ми разом маємо  дійти до спільної позиції. Міська рада повинна піти на зустріч бізнесу, але поставити нульові чи занизькі ставки і залишитися без надходжень - не має права, оскільки на міський бюджет теж збільшено навантаження в частині оплати комунальних послуг соціальних об’єктів та підвищенням заробітної плати працівникам бюджетних установ», - зазначив міський голова.

Проект рішення підготовлено, враховуючи зміни Податкового кодексу, пропозиції фінансового управління міської ради, які прорахували можливі надходження при встановлені тих чи інших податкових ставок.

Заступник міського голови Інна Новогребельська зазначила, що в проекті рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів у м.Біла Церква на 2017 рік», який оприлюднено на офіційному сайті міської ради вказано пропоновані ставки, але сьогодні, в процесі обговорення, приймаються пропозиції. Ставки податку встановлюються у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством України. Так, станом на 01 січня 2016р ставка 1% становила – 13, 78грн за 1 кв.м., а у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, станом на 01 січня 2017р ставка 1% - становить 32,00грн за 1 кв.м.

Під час обговорення проекту рішення взяли учать підприємці, депутати Білоцерківської міської та Київської обласної рад. Враховуючи підвищення мінімальної заробітної плати  і збільшення навантаження на підприємців, ними було запропоновано декілька пропозицій, а саме:  встановити  ставку   податку  на нерухоме  майно, відмінне  від  земельної ділянки,  для об’єктів нежитлової  нерухомості у розмірі – 0,5%, на господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення залишити 0% або  обрахувати та встановити податкові ставки таким чином, щоб у перерахунку в гривні вона була такою ж як і в 2016 році.

Остаточне рішення «Про встановлення місцевих податків і зборів у м.Біла Церква на 2017 рік» буде прийматися депутатами Білоцерківської міської ради за результатами обговорень, а також висновків та рекомендації профільної комісії з питань  планування  соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.