У В А Г А ! Інформує Білоцерківський об’єднаний міський військовий комісаріат щодо залучення резервістів Збройних Сил України на навчальні збори

Дата :
2017-01-04

Згідно статті 262 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" в особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, звільнені із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві.

Зараховані до оперативного резерву першої черги військовослужбовці (далі - резервісти) приписуються до військових частин, в яких вони проходили службу (або інших військових частин за військово-обліковою спеціальністю), та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах.

В 2016 році такі збори було проведено більш як у 10 військових частинах (збори проводилися на військових полігонах, розташованих поза зоною проведення АТО). Протягом першої половини 2017 року проводиться наступний цикл таких зборів у 9 військових частинах.

ІСНУЮЧІ МОТИВАЦІЙНІ ЧИННИКИ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ СТОСОВНО СЛУЖБИ У ВІЙСЬКОВОМУ РЕЗЕРВІ

(за підписом начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування -

заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта СИРОТЕНКА А.М.)

Резервісту компенсується середньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині.

Військовим комісаріатом здійснюється доставка резервістів до місць проведення зборів і у зворотному напрямку. Якщо резервіст прямує на навчальні збори до військової частини самостійно, то йому компенсуються гроші за проїзд до військової частини, а також у зворотному напрямку.

Резервісту виплачується (в залежності від військового звання):

грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4 800 до 6 400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн., за 30 діб підготовки мали б отримати до 2 100 грн., - у 2017 році грошову виплату буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази);

добові за кожен день перебування у військовій частині - від 6 до 15 грн. за кожен день (в залежності від військового звання);

тим, які на день призову на збори не працюють - одна мінімальна заробітна плата на місяць - 3 200 грн. (у 2017 році);

одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) - від 1 600 до 3 100 грн.;

Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:

збереження робочого місця;

державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

За 30 днів зборів у 2017 році резервіст у підсумку отримає понад 10 000 грн., з них:

одразу по закінченню зборів - від 5 000 до 7 000 грн. (в залежності від військового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах) - буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази (добові не зміняться);

працюючі резервісти, крім того, отримають середньомісячну заробітну плату на своєму місці роботи (праці) за той час, що вони перебували у військовій частині (не менше 3 200 грн.);

а непрацюючі резервісти - одну мінімальну заробітну платню на місяць в розмірі 3 200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн., яку у 2017 році сплановано збільшити в 2,5 рази до 3 200 грн.);

за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) - від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання).

Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту, тощо.

Із закінченням особливого періоду резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

Всім бажаючим бути залученими на навчальні збори резервістів у 2017 році, користуватися вищезазначеною системою привілеїв та пільг для резервістів Збройних Сил України звертатись до Білоцерківського об’єднаного міського військового комісаріату (кімната № 20) за адресою:

м. Біла Церква, вул. Павліченко, 14, тел. 5-13-45.

Перевагу бажаючим бути залученими на навчальні збори резервістів надається військовослужбовцям, звільненим із строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві.