Гаряча вода – зручність чи збитки для міста?

|  05. 12. 2016

Наразі у мешканців з'являється багато питань щодо доцільності запуску гарячої води.

Це не просте питання, особливо для тих категорій, що користуються субсидіями і для яких вартість гарячої води значно нижча, ніж 78,42 грн за м3 (планований тариф). Але не потрібно також забувати, про те що від пуску гарячого водопостачання залежитиме і тариф за опалення будинку. 

Щоб забезпечити споживачів послугою централізованого гарячого водопостачання, котельня повинна подати на будинок теплоносій, який зможе нагріти холодну воду до температури не нижче 50 оС. Тобто за наявності  гарячого  водопостачання мінімальна температура води в подавальному трубопроводі мережі має бути не нижчою ніж 70о С при температурі зовнішнього повітря в діапазоні від +8 і до 0 -5оС (п. 6.3.78. Наказ  Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007  № 71 «Про затвердження Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж»). 

Але якщо не гріти гарячу воду, то температурний графік подачі теплоносія в тому ж діапазоні температур зовнішнього повітря складає 51оС.

Цієї температури теплоносія достатньо для забезпечення санітарних норм в житлових помешканнях згідно вимог Постанови від 21 липня 2005 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». 

Таким чином, в достатньо теплі осінні місяці – жовтень і листопад, коли стовпчик термометра рідко опускався нижче -2о С, а частіше температура зовнішнього повітря була плюсовою, наше підприємство подавало теплоносій на будинки +51оС, замість +70о С, який подавався б для забезпечення підігріву гарячої води. 

А тепер подивимось, як це відобразилось в тарифах на опалення.

Так в жовтні (з 12.10.2016 по 31.10.2016) фактична середньодобова температура зовнішнього повітря за офіційними даними метереологічної станції м. Біла Церква склала +4,1°С. 

В умовно-типовій білоцерківській багатоповерхівці, обладнаній будинковим приладом обліку теплової енергії тариф за послугу з централізованого опалення за жовтень в середньому склав близько 11 грн за м2 (показники по будинках можуть значно коливатись в залежності від початку подачі теплоносія на будинок і термоізоляційних якостей самого будинку).

При подачі теплоносія в температурному режимі для забезпечення підігріву гарячої води, тариф за опалення у тій же умовній багатоповерхівці склав би приблизно 15 грн/м2.

Якщо порахувати різницю приблизно в 4 грн. за м2 для житла площею 60 м2, то економія склала 240 грн.

Тобто – вся економія, якої досягли з встановленням загальнобудинкових лічильників тепла, може бути знівельована через пуск гарячої води.

Це звичайно не торкнеться людей, що користуються субсидіями, але досить помітно зачепить гаманці всіх інших людей, що не оформили субсидію, чи не мають на неї право.

За матеріалами "КП Білоцерківтепломережа"