Білоцерківською місцевою прокуратурою взято на контроль досудове розслідування ДТП, у якому загинуло двоє патрульних поліцейських

Дата :
2016-10-12

В умовах технічного прогресу збільшується потужність та швидкість руху транспортних засобів. Однак, позитивні зміни в роботі транспорту інколи призводять і до тяжких наслідків, а саме: загибелі або травмування людей, знищення чи пошкодження транспортних засобів.

На сьогоднішній день злочини у вказаній сфері набули поширення у зв’язку з чим кримінально-правові заходи боротьби з даними злочинами набувають особливої актуальності.

Чинним кримінальним законодавством, а саме ст. 286 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами.

У частині першій ст. 286 КК України наслідками є середньої тяжкості тілесні ушкодження, в частині другій – тяжкі тілесні ушкодження або загибель потерпілого, у третій – загибель декількох осіб. Крім того, санкцією вказаної статті передбачено додаткове покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Кримінальним законодавством за вказаний злочин передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі до 10 років з позбавленням права керування транспортними засобами строком до 3 років.

Незважаючи на суворість покарання, упродовж поточного року на території Білоцерківщини сталося 108 дорожньо-транспортних подій, під час яких їх учасники отримали тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості.

Основними чинниками ДТП є перевищення швидкості руху, перебування водія в стані алкогольного сп’яніння та інше грубе порушення правил дорожнього руху України.

Так, у вечірній час  02.10.2016 у м. Біла Церква сталася жахлива дорожньо-транспортна подія за участю автомобіля патрульних поліції.

Приблизно о 21 годині 50 хвилин, водій К., перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, керуючи автомобілем марки «MERSEDES ML 230» та  рухаючись по проспекту Князя Володимира в м. Біла Церква Київської області, в напрямку центру міста під’їжджаючи до Т-подібного регульованого перехрестя з вулицею Гризодубової допустив зіткнення із службовим автомобілем МВС України, який рухався в зустрічному напрямку із увімкненим проблисковими маячками та виконував маневр повороту ліворуч з проспекту Князя Володимира на вул. Гризодубової.

В результаті дорожньо-транспортної пригоди два працівники поліції загинули на місці, а третій з тяжкими травмами перебуває на лікуванні в Центральному госпіталі МВС України.

За вказаним фактом слідчим відділом Білоцерківського відділу поліції внесено відомості до Єдиного реєстру досудовим розслідуванням, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України.

Проведено ряд невідкладних слідчих дій, допитано очевидців вказаної події, призначено судово-медичні та інженерно-технічні експертизи. Вживаються заходи на встановлення інших свідків вказаної ДТП.

Винуватець залишив місце дорожньо-транспортної події, однак в подальшому був затриманий працівниками поліції та поміщений до ізолятора тимчасового тримання.

04.10.2016 слідчим суддею Білоцерківського міськрайонного суду за клопотанням сторони обвинувачення особі, яка підозрюється у вчиненні  вказаного злочину, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів.

З метою повного, всебічного і неупередженого розслідування вказаного кримінального провадження процесуальним керівником слідчому СВ Білоцерківського ВП надано письмові вказівки.

Хід розслідування взято на контроль прокуратури.

Керівник Білоцерківської
місцевої прокуратури                                                                         В.Чугаєв