Білоцерківська місцева прокуратура інформує

Дата :
2016-10-06

Однією із функцій, покладених на прокуратуру є представництво інтересів громадянина або держави в суді. Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», під час здійснення представництва інтересів громадянина або держави у суді прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом та законом, що регулює виконавче провадження брати участь у виконавчому провадженні при виконанні рішень у справі, в якій прокурором здійснювалося представництво інтересів громадянина або держави в суді.

На даний час, на виконанні перебуває 57 рішень судів, які набрали законної сили та постановлені за позовами прокуратури на загальну суму 10 млн. 482 тис. грн. Зокрема щодо повернення земельних ділянок на загальну суму 6 млн. 435 тис. грн., щодо стягнення боргу з орендної плати та пені із підприємств на загальну суму 3 млн. 858 тис. грн., щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину на загальну суму 166 тис. грн. та щодо охорони дитинства на загальну суму 23 тис. грн.

Реалізуючи функцію представництва інтересів громадянина та держави в суді, відповідно до наданих Законом України «Про прокуратуру» та Законом України «Про виконавче провадження» повноважень, Білоцерківська місцева прокуратура здійснює контроль за виконанням рішень судів, постановлених за позовами прокуратури. У зв’язку із нездійсненням державними виконавцями своєчасних заходів, спрямованих на виконання рішень суду, прокуратурою, в порядку ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», подано дві скарги на бездіяльність державного виконавця до начальника відділу державної виконавчої служби, які розглянуто та зобов’язано державного виконавця вжити всіх, передбачених законодавством України заходів для своєчасного та повного виконання рішення суду. Одночасно з цим, прокуратурою на бездіяльність начальника відділу державної виконавчої служби подано скаргу до Начальника управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, яка на даний час перебуває на розгляді.

Упродовж 2016 року реально виконано 12 рішень судів на загальну суму 3 млн. 533 тис. грн., а саме: до місцевого бюджету в примусовому порядку стягнуто 140 тис. грн., з яких 110 тис. грн. боргу за користування комунальним майном, повернуто 153 га земель у державну власність на загальну суму 3 млн. 393 тис. грн.

Білоцерківською місцевою прокуратурою надалі вживаються заходи, спрямовані на повне та своєчасне виконання рішень судів.

Прокурор Білоцерківської
місцевої прокуратури                                                                            Т.Лужецька