Білоцерківські інновації приємно здивували представників ЄС

|  16. 09. 2016

16 вересня в рамках  Програми «Доброчесне місто»,  з метою обговорення потенційної співпраці, Білу Церкву відвідала делегація від Європейського Союзу. Дана делегація перебуває в Україні та відвідує ряд міст для більш детального наповнення Анти-корупційної Ініціативи ЄС в Україні.

У складі делегації були представники Консалтингової компанії Tana Copenhagen - Ерік Брильд, Могемс Блом, Максим Ключар та представники Міністерства закордонних справ Королівства Данії - Марі Хауг, Торбен Ліндквіст, Адван Мохамад.

Цього дня відбулася зустріч делегації з міським головою Геннадієм Диким, його заступниками - Інною Новогребельською, Володимиром Хмуричем, Валерієм Гнатюком та керуючим справами виконавчого комітету Максимом Свірським.

Ерік Брік зазначив, що  представники делегації відвідують міста України для ознайомлення із позитивним досвідом щодо прозорості та підзвітності діяльності влади, який можна врахувати в проекті «Програма Європейського Союзу на підтримку боротьби із корупцією в Україні (2017-2019)», яка імплементується  Данією.

Геннадій Дикий коротко розказав гостям про місто, його історію та потенціал. Зупинився на основних заходах, які вживаються для забезпечення прозорості діяльності міської влади. Зокрема, використання системи ProZorro, яка діє на території  України, а також про місцеву ініціативу – ресурс Zvitpro - систему звітності розпорядників бюджетних коштів. Завдяки цьому ресурсу всі бажаючі можуть ознайомитися з інформацією про видатки розпорядників бюджетних коштів, їх постачальників, а також зі  сканкопіями договорів, згідно яких витрачалися кошти. Геннадій Дикий розказав також про плани на створення управління самоврядного контролю, основними функціями якого  буде контроль та аудит діяльності комунальних підприємств та управлінь і відділів виконкому Білоцерківської міської ради.

Максим Свірський більш детально ознайомив присутніх з інформацією, яка є у вільному доступі в різних рубриках на існуючому офіційному веб-сайті Білоцерківської міської ради. А саме: прозорий бюджет, інформація для підприємців щодо тендерних закупівель, розгляд електронних петицій, проекти документів тощо. Крім того, розказав про новий інформаційний портал міста, який зараз знаходиться в стадії розробки. Наголосив, що перед початком розробки міською владою проводилися консультації з громадськістю щодо їх бачення та побажань в структурі порталу.

 Керуючий справами зупинився на інформації щодо використання системи ProZorro управліннями, відділами та комунальними підприємствами. Він зазначив, що завдяки системі, загальна економія коштів складає від 10-25%, а в деяких випадках на закупівлі товарів заощадили близько 40% коштів.

Окремою темою для обговорення стало питання створення умов для контролю  громадськості  за діяльністю місцевої влади та залучення активістів до розробки проектів, програм тощо. Геннадій Дикий зауважив, що одним з перших його кроків на посаді міського голови, стало рішення щодо відкритості та прозорості діяльность міської влади, а саме: мешканцям надано можливість бути присутніми на засіданнях міської ради, постійних депутатських комісій та виконкому. Крім того, відбувається онлайн трансляція засідань і всі бажаючи можуть в мережі Інтернет слідкувати за тим, як обговорюються та приймаються рішення з важливих питань життєдіяльності міста. За рішенням міського голови, онлайн трансляція також обов’язкова на проведенні усіх конкурсів з призначення посадових осіб. А до складу комісій з призначення керівників комунальних підприємств обов’язково включаються по два представника від громадських організацій міста.

В ході зустрічі також було обговорено  ряд інших питань щодо подальших кроків міської влади у впроваджені реформ.

На завершення представниками Європейського Союзу було зазначено, що вони приємно вражені прогресом, який відбувся протягом останнього часу в Білій Церкві,  порівняно з іншими подібними містами України та запропонували  надати  експертну допомогу в разі потреби.