«Smart City: пріоритет Безпеки».

|  26. 08. 2016

Посилення безпеки громадян, забезпечення нормальної життєдіяльності міста та захист міського майна – це ключові пріоритети спільної роботи правоохоронних органів та міської влади. В цій же площині виникає нагальна потреба у скоординованій, злагодженій роботі, яка спрямована на підвищення оперативності реагування на надзвичайні та небезпечні ситуації. При цьому нові засоби та методи гарантування безпеки міста мають обов’язково відповідати основним вимогам сьогодення – забезпеченню надійності, стійкості та безперебійності роботи в цілодобовому режимі.

25 серпня відбулося засідання робочої групи з питань проекту «Smart City: пріоритет Безпеки». Провів засідання керуючий справами виконавчого комітету міської ради Максим Свірський. Він зауважив, що одним з важливих напрямків забезпечення безпеки громадян є їх захист на автотранспортних шляхах міста. Система управління транспортними потоками в місті є недосконалою, має місце неналежне забезпечення безпеки дорожнього руху.

В Білу Церкву необхідно залучати та впроваджувати комплекс програм та організаційних заходів для посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста, безпеки дорожнього руху.

Новостворена робоча група має на меті забезпечити організацію  заходів для обладнання засобами контролю доріг, в т.ч. і  закупівлі необхідного обладнання з відео спостереження.

Перед присутніми виступив голова робочої групи – президент Української Федерації Індустрії Безпеки – Анатолій Долинний. Він проінформував членів робочої групи щодо основних напрямків та завдань проекту  «Smart City: пріоритет Безпеки», який презентує Федерація.

Так, даний проект включає в себе:

створення комунікаційної платформи, регламентів взаємодії/обміну даними органів і служб з безпеки та управління життєдіяльністю міста;

технічні вимоги до сумісності компонентів з дотриманням принципів інтеграції «знизу вгору»: «будинок»/»квартира» - міські кластери – Ситуаційний центр міста;

технічні вимоги та побудова Ситуаційного Центру міста для оперативного реагування та обміну даними;

правове поле проектів, участь громадськості, врахування досвіду перевірених рішень/технологій;

Голова робочої групи зазначив, що основними компонентами в забезпеченні безпеки міста є: система охоронного відео спостереження/сигналізації; Ситуаційний Центр управління та контролю  служб оперативного реагування та прийняття тривожних сповіщень; оповіщення населення про небезпеку; системи пожежної сигналізації та пожежогасіння; охорона місць паркування та захист вантажів; безпека об”єктів критичної інфраструктури та ін. Окремі складові даного проекту застосовуються в великих містах України.

В заході взяли участь члени робочої групи, представники національної поліції та відділів міської ради, керівники підприємств міста, представники Громадської ради та журналісти місцевих ЗМІ.