Пільга чи субсидія: що обрати?

Дата :
2016-07-27

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення  змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»  з  1 травня цього року громадяни не можуть одночасно отримувати і пільги,  і субсидії.

У разі  призначення  субсидії  пільги  з   оплати житлово-комунальних   послуг   та   придбання  твердого  палива  і скрапленого газу особам,  які зареєстровані (фактично проживають) у житловому   приміщенні   (будинку),   у  період  її  отримання  не нараховуються.

На питання, що вигідніше – оформляти субсидію чи користуватись пільгою, однозначної відповіді немає. Все залежить від індивідуальних обставин кожного домогосподарства (його складу, розміру отриманих членами домогосподарства доходів, переліку житлово-комунальних послуг, категорії пільг тощо).

Але все ж таки радимо звернути увагу на деякі особливості нарахування пільг і субсидій.

В залежності від категорії пільга надається конкретній особі та у випадках передбачених законодавством розповсюджується на членів сім’ї.

Згідно Бюджетного Кодексу України  до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належать:

1)     - дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

2)     -  неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або  інвалідами І групи;

3)     - особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;

4)     - непрацездатні батьки;

5)     - особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги та проживає разом з ним.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива розраховується з урахуванням доходів всіх зареєстрованих членів домогосподарства.

Для громадян, які отримали житлову субсидію і визначили, що їх обов’язковий платіж за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням субсидії є меншим, чим оплата по пільзі, вигідніше буде отримувати субсидію. При цьому, звертатись до управління соціального захисту населення з питань припинення нарахування пільги не потрібно, оскільки ця процедура відбуватиметься автоматично.

Отже, що краще обрати пільгу чи субсидію необхідно вирішувати в індивідуальному порядку з урахуванням особливостей кожного домогосподарства.

Білоцерківської міської ради