Кожна внутрішньо переміщена особа повинна звернутись за виготовленням електронного пенсійного посвідчення!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 № 167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням. Такі картки видаються до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» та Порядку емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.04.2016 № 7-1.

З 1 травня 2016 року призначені пенсії внутрішньо переміщеним особам виплачуються через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Починаючи з 1 липня 2016 року виплата пенсій, що призначені внутрішньо переміщеним особам, здійснюється через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві слід звернутись до управління за адресою: вул. Фастівська, 23, каб.306 та надати наступний пакет документів:

-          довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 (оригінал);

-          ідентифікаційний номер (оригінал);

-          паспорт (оригінал);

-          кольорове фото (1 шт., формат 2,0х3,5);

-          договір про відкриття рахунку для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк».

Електронне пенсійне посвідчення (далі -ЕПП) виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. У разі, якщо пенсія призначена неповнолітній або недієздатній особі чи особі, цивільна дієздатність  якої обмежена, в ЕПП зазначаються прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна чи піклувальника.

ЕПП має бути підготовлено до видачі протягом 30 робочих днів з дня прийняття заяви від одержувача пенсії Пенсійним фондом України.

ЕПП видається пенсіонеру особисто у вказаному ним у заяві відділенні банку. Разом з ЕПП видається інструкція про його використання.

Строк дії карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, встановлюється до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» перші 2 рази кожні шість місяців, у подальшому – кожні 12 місяців. Після завершення строку дії картки вона перевипускається за рахунок публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України».

За відсутності проходження фізичної ідентифікації одержувачів пенсій публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» зупиняє видаткові операції за поточним рахунком до моменту звернення клієнта.

Зазначені виплати припиняються з місяця, наступного за тим, у якому завершився строк дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У разі продовження строку дії довідки зазначені виплати поновлюються з дати припинення їх виплати. Одночасно зазначаємо, що орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію тільки на підставі рішення Комісії.

 Довідково. В управлінні Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві Київської області на обліку перебуває 924 внутрішньо переміщені особи, з яких, 475 осіб вже звернулись за виготовленням ЕПП.

 

Начальник відділу
обслуговування громадян 
УПФУ у місті Білій Церкві                                                                                        О.П. Бурімська