Про виконання плану за І півріччя 2016 року відділом контрольно-перевірочної роботи управління Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві Київської області

Відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону України « Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», планові перевірки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців здійснюються  лише з дозволу Кабінету Міністрів України. Проведення позапланових перевірок здійснюється відповідно до ст.6 вищезазаначеного Закону лише за заявою платника.

Протягом січня - червня 2016 року спеціалістами відділу контрольно-перевірочної роботи управління проведено 26 перевірок платників за заявами страхувальників з питань правильності нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду, а також достовірності відомостей, поданих до Реєстру застрахованих осіб, в т.ч. в зв»язку з їх ліквідацією.
За наслідками проведених перевірок страхувальників видано 14 приписів про усунення порушень вимог законодавства, застосовано фінансова санкція на суму 170 грн., накладено адміністративний штраф на суму 510 грн.

Проведено 6 перевірок Територіального сервісного центру № 3242 регіонального сервісного центра МВС України в Київській області щодо повноти нарахування та своєчасності сплати збору з операцій відчуження легкових автомобілів.

Важливою ділянкою роботи є контроль за цільовим та ефективним використанням коштів Пенсійного фонду. Протягом звітного періоду проведено 5 перевірок відділень поштового зв»язку, 2 перевірки Білоцерківського Центру поштового зв»язку УДППЗ «Укрпошта», за наслідками яких виявлено 16 випадків порушення «Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку».

Проведено 12 перевірок банківських установ щодо правильності та своєчасності виплати пенсій через банківські установи, виявлено 2 випадки порушення Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках та дотримання вимог Договору на надання послуг щодо виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомого через їх поточні рахунки укладеного між управлінням Пенсійного фонду України у місті Білій Церкві та банківською установою.

Проведено 2 перевірки Білоцерківського дитячого будинку – інтернату та перевірка Білоцерківського психоневрологічного інтернату, встановлено 3 факти порушення Порядку перерахування Пенсійним фондом України або органами праці та соціального захисту населення коштів установам (закладам), де особи перебувають на повному державному утриманні та Типового положення про психоневрологічний інтернат.

Крім того, проведено 2 перевірки управління соціального захисту населення Білоцерківської міськради з  питань дотримання норм законодавства при призначенні та виплаті компенсаційних виплат непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідами І групи та престарілими, які досягли 80-річного віку.

Впродовж звітного періоду за заявами підприємств та установ проведено 518  перевірок документів наданих для оформлення пенсій, а саме довідок про заробітну плату та стаж, який враховується при призначенні пенсій. За наслідками перевірок виявлено 36 порушень щодо недостовірності поданих даних на суму 1790,3 грн., таким чином попереджено переплати пенсій,  видано 19 приписів щодо усунення виявлених порушень.

Маландій Т.Г.,
Начальник відділу контрольно-перевірочної роботи