Україна схиляє голову в День скорботи

|  22. 06. 2016

22 червня в м.Біла Церква в парку Слави відбувся мітинг та покладання квітів до Вічного вогню у зв'язку із Днем скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.

Друга світова війна -  наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» було підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.

Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн. осіб у всьому світі. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн осіб, з них загинуло на фронтах 27 млн.

Оцінка втрат тодішньої Радянської України суттєво різниться - від 5 млн. до 7 млн. загиблих громадян. По відношенню до загальних втрат СРСР це становить 40-44%.

Було також зруйновано майже 700 міст (40% усіх міст Радянського Союзу, знищених війною) і 28 000 сіл. Оцінка матеріальних збитків становила 285 млрд. рублів (в цінах 1941 року) - понад 40% усього збитку СРСР.

У війні загинув кожен п'ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3% з загальної кількості.

Спалено 319 000 господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок.

Виведено з ладу 5600 мостів, зруйновано 33 000 шкіл, технікумів, 18 000 медичних установ.

В ході  заходу присутні вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих у роки Другої світової війни та у сьогоднішній неоголошеній війні на сході України.

В заході взяли участь керуючий справами виконавчого комітету міської ради Микола Антонюк,  депутати та члени виконавчого комітету міської ради, представники громадськості та міських ЗМІ, учнівська молодь.