ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ НАУКОВИХ (НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ) ПРАЦІВНИКІВ

З 16 січня 2016 р. набрав чинності Закон України від 26.11.2015 р. № 848-YIII «Про науково і науково-технічну діяльність», який передбачає певні зміни в пенсійному забезпеченні наукових (науково-педагогічних) працівників.
 Умови, за яких призначається така пенсія (досягнення певного віку, наявність наукового ( для чоловіків-35, для жінок - 30 років) стажу), не змінилися.
 Пенсії науковим( науково – педагогічним) працівникам призначається в розмірі 60% суми заробітної плати наукового (науково педагогічного) працівника, на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).
 Для обчислення пенсії враховується заробітна плата наукового (науково – педагогічного) працівника за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково – педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000р.
 Тобто враховується вся заробітна плата в період роботи на наукових ( науково – педагогічних) посадах як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
 Заробіток за роботу за сумісництвом враховується виключно за роботу на наукових ( науково – педагогічних) посадах.
 Підтвердженням того, що займана особою посада відноситься до наукових (науково – педагогічних), є відповідна довідка.
 Крім того, визначення заробітку, з якого обчислюється розмір пенсії, здійснюється на підставі довідок про заробітну плату.
 Якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково – педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата за основним місцем роботи за будь – які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково – педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв, яка також підтверджується довідкою.
 У випадку, коли особа після 1 липня 2000 року не відпрацювала на наукових (науково – педагогічних) посадах 60 місяців, обов’язково враховується заробітна плата за будь – які 60 календарні місяці роботи на наукових (науково – педагогічних) посадах, але лише за основним місцем роботи (без урахування заробітку за сумісництвом).