Суд поновив рішення виконкому щодо укладання короткострокових договорів з перевізниками

|  27. 05. 2016

Як вже було зазначено в публікації http://www.bc-rada.gov.ua/node/5461 одне із підприємств- перізників міста подало позов до суду про незаконність рішення  виконкому міської ради щодо укладення короткострокових договорів на перевезення пасажирів міськими автобусними  маршрутами  загального користування. Судом першої інстанції було прийнято рішення від 30 березня 2016 року на користь приватного підприємства та було зупинено дію рішення виконкому на період розгляду справи в суді . Вказане рішення суду було оскаржено до апеляційної інстанції.

В результаті розгляду поданої апеляції 25 травня 2016 року Київський Апеляційний Адміністративний суд ухвалив: апеляційну скаргу виконавчого комітету Білоцерківської міської ради – задовольнити. А Ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 30 березня 2016 року – скасувати.

17 травня 2016 року Білоцерківський міськрайонний суд виніс ще одне рішення  яким визнав незаконним рішення виконавчого комітету щодо укладання договорів з перевізниками.

На прес-конференції 23 травня міський голова Геннадій Дикий наголосив: «Ми не погоджуємось з рішенням суду, тому подаємо апеляцію. Суд не врахував усі аргументи. Рішення враховує лише інтереси приватного підприємства, нехтуючи інтересами громади міста. Завданням міської влади є забезпечення сталого функціонування всієї транспортної інфраструктури міста та контроль якості надання даних послуг. У своїх рішеннях і діях я маю, в першу чергу, виходити з інтересів громади, а не одного підприємства».

Слова міського голови були по суті  підтверджені у рішенні апеляційного суду в якому зазначається,  «дії дозволів на пасажирські перевезення у м. Біла Церква закінчується 01 квітня 2016 року, і за умови не укладання визначених положенням п.п. 5 п. 55 вказаної постанови КМУ договорів, діяльність міста була б дестабілізована, що тягне за собою негативні наслідки для суспільства. Крім того, той факт, що конкурс було відмінено на конкретну дату у зв'язку з необхідністю його приведення до вимог чинного законодавства, не означає, що такий конкурс не буде проведено взагалі.» У зв’язку з чим суд дійшов висновку, що порушення прав перевізника який оскаржив рішення виконкому не знайшли свого підтвердження.

Саме тому ми сподіваємось, що і по іншому рішенню Білоцерківського суду ми матимемо високі шанси в Апеляційній інстанції відстояти свою позицію і діяти виключно в інтересах громади.