Управління ПФУ у м.Білій Церкві надає роз'яснення щодо перерахунку пенсій з 01.05.2016р.

Відповідно до Закону України від 21.12.2015р. № 928 «Про Державний бюджет України на 2016р.»  з 01.05.2016р. проведено перерахунок пенсій.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016р.- 1130,00грн. провадиться перерахунок:

-         мінімальної пенсії за віком;

-         доплати за понаднормативний стаж;

-         пенсій за особливі заслуги відповідно до ЗУ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

-         мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;

-         мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовцям;

-         підвищень, передбачених ЗУ»Про статус ветеранів війни,гарантії їх соціального захисту» та доплати до підвищень;

-         мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до ЗУ »Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та надбавок на утриманців;

-         підвищень, передбачених ЗУ»Про жертви нацистських переслідувань» та доплати до підвищень;

-         мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

-         щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

-         державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;

-         щомісячної державної адресної допомоги інвалідам та учасникам бойових дій;

-         доплати до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія ЗУ»Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до статті 28 Закону України »Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011р., за наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011р. за наявності у чоловіків 35, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в розмірі 1130,00грн.

Відповідно до постанови КМУ від 01.04.2008р. №265№ »Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1130,00 грн. провадить перерахунок щомісячної адресної допомоги для одержувачів пенсій:

-         за віком/за вислугу років при повному стажі, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2, або 3 групу інвалідності;

-         у разі втрати годувальника;

-         по інвалідності для інвалідів 1,2 та 3 груп;

-         соціальних пенсій для інвалідів 1,2 та 3 групи та дітям інвалідам;

-         за віком/за вислугу років при неповному стажі, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2, або 3 групу інвалідності.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.05.2016р. перерахунок не провадиться:

-         підвищення дітям війни відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»;

-         додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоровю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

-         підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови КМУ від 26.09.2012р. №908.

Начальник відділу з питань
призначення, перерахунку
та виплати пенсій №1                                                                        І.В.Рябушко