Про майбутню пенсію потрібно дбати заздалегідь!

Як відомо, згідно з законодавством право на пенсію за віком мають громадяни, в яких є не менш як 15 років страхового стажу. Однак при призначенні пенсії, до страхового стажу можуть бути зараховані лише ті періоди, за які сплачено внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.
 У випадках, коли особа у певні періоди не сплачувала страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (наприклад, під час тимчасового виїзду за кордон), єдиною можливістю для неї включити ці періоди до страхового стажу є добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

О. С. Шалієвський, начальник юридичного
відділу управління Пенсійного фонду України