Обережно – шахраї!

На «гарячу лінію» управління Пенсійного  фонду України у місті Білій Церкві почастішали випадки звернення пенсіонерів з приводу того, що до них додому приходять люди, які представляються працівниками органів соціального захисту, з пропозиціями різного характеру (надати допомогу в отриманні Чорнобильських виплат, виплат на «дитину війни», виплат певних грошових компенсацій, тощо) та вимагають надати їм документи (паспорт, пенсійне посвідчення, тощо), а інколи, навіть, і гроші.

Наголошуємо, що органи Пенсійного фонду України, в межах своїх функцій, здійснюють призначення (перерахування) та виплату тільки пенсій (а не будь-яких соціальних виплат чи компенсацій). Працівники управління не мають можливості і часу ходити до громадян міста, а прийом проводиться в «єдиному вікні».

Одночасно зазначаємо, що з вересня 2011 року виплати по судових рішеннях були припинені.  Постановою Кабінету Міністрів України № 440 від 03.09.2014 затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою (рішення подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.).

Враховуючи вищевикладене, у випадку звернення до Вас осіб з подібними пропозиціями, необхідно миттєво  звертатись до правоохоронних органів.

О.П. Бурімська,  начальник відділу
обслуговування громадян