Зменшення ставки єдиного внеску — шлях до легалізації заробітної плати!

З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким зокрема, внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Внесеними змінами передбачено значне зниження навантаження на фонд оплати праці (доходу), адже запроваджено єдину ставку нарахування єдиного соціального внеску в розмірі 22% та скасовано утримання із заробітної плати (доходу) найманих працівників.

Передбачається, що зазначені зміни в законодавстві сприятимуть процесам детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати найманих працівників, адже ні для кого не секрет, що частина заробітку суб'єктами господарювання виплачується нелегально.

В м. Білій Церкві є 424 страхувальників, які використовують працю найманих працівників та нараховують своїм працівникам заробітну плату менше встановленого законодавством мінімуму, чим порушуються конституційні права працівників на отримання в повному розмірі соціальних послуг.

Працівники даних підприємств позбавляються права на соціальну захищеність, гідні умови роботи, охорону праці, захист трудових прав, гарантовану відпустку та її оплату, оплату тимчасової непрацездатності та виплату допомоги по безробіттю, одержання пристойного пенсійного забезпечення.

Відповідно до ст. 24 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 страховий стаж обчислюється в місяцях та зараховується як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків, єдиного внеску є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Шановні роботодавці! Державою зроблено крок назустріч з метою фінансової підтримки вашої діяльності. Тож закликаємо скористатися зазначеними перевагами, офіційно оформляючи трудові відносини з найманими працівниками та легально виплачуючи заробітну плату в повному обсязі, без використання тіньових схем. Такими діями ви сприятимете соціальному захисту, повній оплаті лікарняних та гідному пенсійному забезпеченню працюючих у майбутньому!

Будьте уважні, наймані працівники! Не дайте себе ошукати! Вимагайте від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин та декларування вашої заробітної плати у повному обсязі (не менше мінімального розміру), а також навіть підвищення її рівня, виходячи із кваліфікації та складності виконуваних обов’язків.

Пам’ятайте, що завдяки системі персоніфікованого обліку кожна застрахована особа має можливість безоплатно отримувати відомості про себе, скажімо, з якої суми заробітної плати, скільки, за який період сплачено роботодавцем за неї страхові внески до Пенсійного фонду. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати страхових внесків.

Жителям міста Біла Церква таку інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві за адресою: вул. Фастівська, 23 або на веб-порталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua , попередньо зареєструвавшись.

Начальник відділу
платежів до пенсійної системи