Управління Пенсійного фонду у м. Білій Церкві повідомляє про зміни в пенсійному законодавстві з 01.12.2015 року, щодо підвищення прожиткового мінімуму деяким категоріям громадян

З 01.09.2015 року не всім категоріям громадян законодавчо відбулося підвищення пенсії , виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р.№ 265 « Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» визначено, що в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам, особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам ( окрім інвалідів 1 та 2 груп) з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат, встановлених у законодавстві, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, не досягає 949 грн. таким особам надають щомісячну державну адресну допомогу в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Постановою Кабінету Міністрів від 18 листопада 2015 р. № 954 було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265, яка набирає чинності з 1 грудня 2015 року.

Ці зміни в постанові забезпечують пенсійні виплати інвалідам 3 групи внаслідок загального захворювання та виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зазначаємо, що відтепер громадянам, які отримують пенсію:

-         за віком/ за вислугу років при повному стажі чи при неповному стажі роботи, але являються інвалідами 3 групи;

-         по інвалідності для інвалідів 3 групи;

-         соціальну пенсію інвалідам з дитинства 3 групи

починаючи з 01.12.2015 року, буде виплачуватися пенсія виходячи із прожиткового мінімуму 1074.00 грн. незалежно від факту роботи.

Заступник начальника
управління ПФУ
у м. Білій Церкві                                                                        Л.І.Якимчук