Страховий стаж – запорука гідної пенсії

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж після 01.01.2004 р. обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для платників, зокрема, зазначених у п. 1 (крім абзацу 7) ч. 1 ст. 4 цього Закону, єдиний внесок нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, згідно Закону №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  станом  на 01.11.2015 :

ПП «БЦТехпостач» Ярмоліцька Людмила Миколаївна, код 34018995, вул. Павліченко, 78/1 (не зараховуються 30 місяців стажу),
ПП «Бухгалтерське бюро» Дишлева Раїса Дмитрівна, код 31820917, вул. Леваневського, 56-а, кв. 124 (не зараховуються 8 місяців стажу),
ПП «Рельєф» Кучак Владислав Петрович, код 20608991, вул. Клінічна, 4, кв. 2(не зараховуються 9 місяців стажу),
ТОВ «Мітрідат-пост»  Ярошевич Євгеній Андрійович, код 36484742, вул. П. Запорожця, 39 (не зараховуються 5 місяців стажу),
ПМП «Тін-ко» Овчінніков Сергій Олександрович, код 24880075, вул. Павліченко 78/1  (не зараховується 21 місяць стажу),
ППВКФ «Укртеплицьсервіс» Максимов Олександр Валерійович, код 30353104, вул.Шевченко,87 (не зараховуються 11 місяців стажу),
           ПП «Техіндустрія» Омельченко Олександр Миколайович, код 32740762,  вул.Гагаріна, 9 (не зараховуються 4 місяці стажу),
 МПП «Авто-сервіс» Максимов  Олександр Валерійович, код 23581175, вул.Ш. Алейхема, 64 корп. 55, кв .78 (не зараховуються 9 місяців стажу),
 ПП «Агротехкомплекс» Прохоров Сергій Вікторович, код 30711522, вул.Короленко, 42,  кв. 2 (не зараховуються 43 місяці стажу).
Варто мати на увазі, що за відсутності страхового стажу органи Пенсійного фонду не мають підстав для призначення пенсії, що, в свою чергу, позбавляє таких громадян соціального захисту.
Пам’ятайте, що завдяки системі персоніфікованого обліку кожна застрахована особа має можливість безоплатно отримувати відомості про себе, скажімо, з якої суми заробітної плати, скільки, за який період сплачено роботодавцем за неї страхові внески до Пенсійного фонду. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати страхових внесків.
Жителям міста Біла Церква таку інформацію можна отримати в управлінні Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві за адресою: вул. Фастівська, 23 або на веб-порталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua , попередньо зареєструвавшись.

Начальник відділу платежів
до пенсійної системи
УПФУ у м.Білій Церкві                                                                                              О.І. Майкут