Індексація пенсій після перерахунку (після збільшення прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 01.09.2015р.)

Управління Пенсійного Фонду України у м. Білій Церкві надає роз’яснення з наступного питання.

У Законі України «Про індексацію грошових доходів населення» визначено індексацію як механізм збільшення розмірів доходу з урахуванням інфляційних процесів. Згідно зі статтею 2 зазначеного закону, індексують грошові доходи громадян, які не мають разового характеру та які одержано на території України. До них належать і пенсії (з урахуванням надбавок,  доплат, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат). А от соціальні виплати, які визначають залежно від прожиткового мінімуму, не індексують.

Для пенсіонерів, які не працюють, пенсії індексують у межах прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.

У разі підвищення розмірів мінімальної пенсії місяць, у якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не проводиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Наприклад:

Пенсія до перерахунку становила:

-1122,94 грн. розмір пенсії до перерахунку з 01.12.2013року (базовий місяць 01.12.2013р.)

- 179,36 грн.  індексація 01.12.2014р.

Всього: 1302,30 грн.

Пенсія після перерахунку з 01.09.2015р. становить:

-1198,75 грн. розмір пенсії після перерахунку з 01.09.2015 року (базовий місяць 01.09.2015р.)

- 103,55 грн.  фіксована індексація 01.09.2015р.

Всього: 1302,30 грн.

Заступник начальника
відділу з виплати пенсій                                             Ю.М.Грицаченко