Пенсійний фонд інформує щодо оподаткування пенсійних виплат

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який вніс зміни до ряду статей Податкового кодексу України та по суті законодавчо закріпив нарахування податку на дохід фізичних осіб, що стягується з пенсійного забезпечення.

Відповідними змінами встановлена ставка податку, що становить 15 відсотків бази оподаткування, базою ж оподаткування стали суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (3 654 грн.) у частині такого перевищення.

Слід зазначити, що згідно з змінами внесеними Закон України від 17.07.2015 № 653-VІІІз 1 вересня 2015 цей податок не стягується з пенсії учасників бойових дій у період Другої світової війни, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється положення ст. 10 Закону  України «Про захист ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Окреме місце в оподаткуванні пенсій має військовий збір, ставка якого становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, що встановлюється згідно розділу ХХ Податкового кодексу України та діятиме тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

В.о. начальника
юридичного відділу                                                                                          О.С. Шалієвський