Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Київської області повідомляє:

Пенсіонери зобов’язані повідомити органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсійної виплати або припинення її виплати: про вступ на роботу, звільнення з роботи, зміни в складі сім'ї.
Відповідно до п.3 частини 2 ст. 16 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» застрахована особа зобов’язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносять її до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, виїзд за межі держави та про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом 10 днів з моменту їх виникнення.
Якщо особа зареєстрована підприємцем, то вона належить до категорії працюючих.
Відсутність доходу від підприємницької діяльності не дає підстави вважати, що особа не працює.
Згідно з п.2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність пов’язану з отримання доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку, та відомість про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними.
Відповідальність за несвоєчасне повідомлення про працевлаштування передбачено ст.50 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суми  пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонерів, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.
Для уникнення небажаних ситуацій, просимо дотримуватися чинного законодавства, та вчасно надавати достовірну інформацію органам Пенсійного фонду.

В.о. нач. юридичного відділу                                                               Турек Н.Ю.