Виплата пенсій працюючим пенсіонерам

Законом України від 28.12.2014р. №71-VIII з 01.01.2015р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015р., внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодексу) у частині оподаткування пенсій військовим збором та податком на доходи фізичних осіб.

Відповідно до п.п.164.2.19 п.164.2 ст.164 Кодексу до загального місячного (річного) оподаткованого доходу включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (3654,00 у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, зокрема, пенсій,  якщо база оподаткування для місячного оподаткованого доходу перевищує  три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Якщо база оподаткування (сума пенсії) в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення  застосовується ставка 20 відсотків.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

З 1 вересня 2015 року набуває чинності Закон України « Про внесення зміни до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб».

Законом передбачено, що розмір пенсії осіб, які належать до учасників бойових дій у період Другої світової війни, інвалідів війни та осіб, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», не включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Таким чином, з 01.09.2015 року з пенсій зазначених осіб не справлятиметься податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Заступник начальника відділу з виплати пенсій                                             Ю.М.Грицаченко