Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій»

30 квітня під № 2767 у Верховній Раді зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій». Дана пенсійна реформа передбачає:

1.           Призначення всіх пенсій за одним законом;

2.           Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення;

3.           Запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій;

4.           Розвиток недержавної пенсійної системи.

Основна мета нової системи – створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахуваня пенсій та звільнення Пенсійного фонду від невластивих виплат.

            Детально можна ознайомитись на Веб-сторінці Білоцерківського міськвиконкому в розділі «Нове в пенсійному законодавстві».

Пропонується з 1 січня 2016 року пенсії державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам, народним депутатам, тощо) призначатимуться на загальних підставах. Особам, у яких стаж держслужби 10 років і більше, цей стаж буде зафіксовано на 01.01.2016р. і їм буде компенсуватись частина сплачених страхових внесків. При цьому пенсії, призначені до 01.01.2016 року, будуть виплачуватися у раніше встановлених розмірах.

Запровадження накопичувального рівня заплановане з 1 січня 2017 року. Обов’язковому страхуванню в цій системі підлягатимуть особи до 35 річного віку. Особи віком від 36 до 55 років зможуть прийняти участь у добровільному порядку. Передбачається, що ставка внеску для застрахованих осіб у 2017 році становитиме 2 % і кожного наступного року вона буде збільшуватися на 1 % до досягнення 7 % у 2022 році.