Виплата пенсій працюючим пенсіонерам з 01.04.2015р.

З  01.04.2015 року набрав чинності Закон України від 02.03.2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», яким змінено порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, виплата пенсії, яка призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» не проводиться.

У період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті, розмір якої перевищує 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 1423,50 грн. (949 грн. х 150% = 1423,50 грн.).

Водночас  Закон України № 213-VІІІ надано право деяким категоріям осіб одержувати під час роботи пенсію (щомісячне довічне грошове утримання) в повному розмірі.

Обмеження щодо виплати пенсії, щомісячного довічного грошового утримання працюючим пенсіонерам не поширюється на осіб (незалежно від того, за яким законом і який вид пенсії їм призначено: по інвалідності, за віком, в разі втрати годувальника чи за вислугу років), а саме:

-         які визнані інвалідами 1 та 2 групи;

-         які визнані інвалідами війни 3 групи;

-         яким установлено статус учасника бойових дій;

-         на яких поширюється дія пункту 1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється.

Пенсія, призначена особі відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Наприклад:

1.                                      Пенсіонеру призначено пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 5400,00 грн., який працює на посаді, що не дає право на призначення пенсії згідно окремих Законів.

-         5400,00 х 85% = 4590,00 грн. – 140,40 (податок на доходи фізичних осіб) – 14,04 (військовий збір) = 4435,56 грн. (сума до виплати).

2.                                      Пенсіонеру призначено пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 1453,00 грн., який працює на посаді, що не дає право на призначення пенсії згідно окремих Законів.

-         1453,00 х 85% = 1235,05 грн., але до виплати  1423,50 грн. (сума до виплати не менше 150% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (949 х 150%.)).

У разі працевлаштування або звільнення з роботи особа, яка отримує пенсію  зобов»язана особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку з відповідною заявою, а також надати паспорт, трудову книжку,  ідентифікаційний номер.

Начальник відділу з виплати пенсій                                               І.О.Чайкіна