Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Київської області.

Сьогодні, в Україні діє пенсійна система, що складається з трьох рівнів - солідарна система, накопичувальна система та система недержавного пенсійного забезпечення.

Поки що, повноцінно і повною мірою працює лише солідарна система, яка базується на принципі солідарності поколінь (коли працездатні сьогодні особи за рахунок сплати страхових внесків забезпечують своєчасну та повну виплати пенсійного забезпечення).

Водночас, не всі платники в повній мірі усвідомлюють значення їхньої належної платіжної дисципліни для сьогоднішніх пенсіонерів.

Так, лише у 2014 році УПФУ у м. Білій Церкві скеровано до суду 153 позовні заяви про стягнення з боржників фізичних та юридичних осіб сум заборгованості на суму понад мільйонів гривень.

Ті, хто не бажає вчасно та в повному обсязі сплачувати обов’язкові платежі до Пенсійного фонду, вочевидь, не усвідомлюють, що фактично ставлять під загрозу соціальний захист сьогоднішніх пенсіонерів, серед яких обов’язково є їхні рідні та близькі особи.

Пам’ятаймо, що належна платіжна дисципліна при справлянні страхових внесків, у тому числі, до Пенсійного фонду України - не просто гарантія виплати пенсій людям похилого віку сьогодні, а й запорука надійного соціального захисту у майбутньому.

Начальник юридичного відділу                                                                                   Є.В. Івашев