Зміни в особливостях сплати пенсійного збору при купівлі легкового автомобіля

Нагадаємо, що Закон України №5413-УІ від 02.10.2012р. вніс  зміни до порядку відчуження автомобілів. Зокрема, з грудня 2012р. набрали чинності зміни до Закону України «Про збір на обов»язкове державне пенсійне страхування ( ЗУ №400/97-ВР від 26.06.1997р.), яким відмінено сплату пенсійного збору при купівлі легкового автомобіля, але тільки при другій і наступній державній реєстрації. Тобто, збір сплачують лише ті, хто набуває право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні. Водночас, ставка збору стала диференційованою залежно від вартості авто, її розмір складає:

-3 відсотка - якщо об»єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом  на 1 січня звітного року (2014р.-200970 грн.);

-4 відсотки - якщо об»єкт оподаткування перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (із суми, що перевищує 200970 грн. до 353220 грн.);

-5 відсотків - якщо об»єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року ( із суми, що перевищує 353220 грн.).

Відповідно до зазначених змін, Кабмін привів у відповідність свою постанову №1740 від 03.11.1998р., в якій уточнено:

- що вартість легкового автомобіля визначається з договору купівлі-продажу, довідки-рахунку торгівельних організацій, довідки органів митної служби, акту експертної оцінки вартості автомобіля;

- збір сплачують на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду держбюджета, відкритих в головних управління казначейства, за місцем проведення першої державної реєстрації в Україні легкового автомобіля в підрозділах Державтоінспекції.

Начальник   відділу
контрольно-перевірочної роботи
управління ПФУ у м. Білій Церкві                                                                            О.В.Загорна