Управління Пенсійного фонду Україну у м. Білій Церкві інформує:

Постановою КМУ від 25 березня 2014 р. № 112

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення,

яка набирає чинності з дня опублікування - 24.04.2014 р. (Урядовий кур’єр 2014 р. № 75) внесені зміни до:

1) Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», а саме установлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь – які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми виплат на 60.

2) Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 « Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема, встановлена додаткова пенсія:

- особам, що належать до категорії 1:

з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

інвалідам І групи – 474,5 гривні;

інвалідам ІІ групи – 379,6 гривні;

інвалідам ІІІ групи – 284,7 гривні;

для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

інвалідам І групи – 474,5 гривні;

інвалідам ІІ групи – 227,76 гривні;

інвалідам ІІІ групи – 170,82 гривні;

- особам, що належать до категорії 2-4

особам, що належать до категорії 2, - 170,82 гривні;

особам, що належать до категорії 3, - 113,88 гривні;

особам, що належать до категорії 4, - 56,94 гривні.

Особам, які одночасно мають право на отримання надбавки, додаткової пенсії, підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”, “Про жертви нацистських переслідувань ” і “Про соціальний захист дітей війни”, таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав .

Одночасно зазначаємо, що відповідно до Закону Верховної Ради України від 27.03.2014 р. № 1166 -  VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» призначення та перерахунки пенсій відповідно до ЗУ «Про державну службу» з 01.05.2014 р. проводяться в розмірі 70 % від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Начальник відділу з призначення пенсій                                              І.В.Рябушко