Зміни в питаннях пенсійного забезпечення

Відповідно до ЗУ ”Про Державний бюджет на 2014 рік” прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у 2014р. становить 949 грн. Мінімальний розмір пенсії - 949 грн. Максимальний розмір пенсії – 9490 грн. ( не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність).

З 24.04.2014 р. набрала чинності постанова КМУ від 25.03.2014р. № 112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення». Зазначеною постановою внесені зміни до:

1) Постанови КМУ від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (установлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг, спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором пенсіонера за будь – які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми виплат на 60.»).

2) Постанови КМУ від 28.12.2011р. № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», зокрема, встановлені наступні підвищення:

дітям війни – 66,43 грн.;

дружинам померлих учасників війни та учасників бойових дій, визнаних за

життя інвалідами – 398,58 грн.

3) Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому КМУ від 23.11.2011 р. № 1210 « Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зокрема, встановлена додаткова пенсія:

- особам, що належать до категорії 1:

з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

інвалідам І групи – 474,5 грн.;

інвалідам ІІ групи – 379,6 грн.;

інвалідам ІІІ групи – 284,7 грн.;

для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

інвалідам І групи – 474,5 грн.;

інвалідам ІІ групи – 227,76 грн.;

інвалідам ІІІ групи – 170,82 грн.;

- особам, що належать до категорії 2-4

особам, що належать до категорії 2, - 170,82 грн.;

особам, що належать до категорії 3, - 113,88 грн.;

особам, що належать до категорії 4, - 56,94 грн.;

Особам, які одночасно мають право на отримання надбавки, додаткової пенсії, підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ”, “Про жертви нацистських переслідувань ” і “Про соціальний захист дітей війни ”, таке підвищення провадиться за їх вибором за однією з підстав ”.