Відшкодування пільгових пенсій - обов’язок кожного підприємства

Біла Церква – промислове місто, тому не дивно, що значна частина пенсіонерів міста отримують пенсії, призначені на пільгових умовах. Умови призначення пенсій за віком на пільгових умовах передбачені ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 05.11.1991.

Відповідно до п.6.1. розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 відшкодуванню підприємствами підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Але не всі підприємства вчасно та в повній мірі виконують свій обов’язок щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що призводить до недоотримання щомісяця Пенсійним фондом значних сум, які мали бути б направлені на виплату пенсій громадянам, які тривалий час працювали у важких умовах, шкідливих для здоров’я.

Найбільшим підприємством – боржником зі сплати відшкодувань пільгових пенсій по управлінню Пенсійного фонду у м.Білій Церкві станом на 01.03.2014 є Відкрите акціонерне товариство «Росава»,  керівник  –     Руденко М.Г. Підприємство, маючи заборгованість по пільгових пенсіях більше 22 млн.грн., щомісяця продовжує нарощувати борги в сумі 270-290тис.грн. (саме така сума щомісячно виплачується Пенсійним фондом 313 пенсіонерам, яким підприємство підтвердило пільговий стаж).

Вчасне отримання від підприємств відшкодування пільгових пенсій органами Пенсійного фонду сьогодні, може забезпечити належне фінансування громадян, які завдали шкоди своєму здоров’ю роботою на таких підприємствах та сприяти становленню та належному функціонуванню системи пенсійного забезпечення.

Начальник відділу надходження,
прогнозування платежів та
обліку застрахованих осіб                                                                      О.І. Майкут